"Є сумніви в безпечності": Білорусь закликала міжнародних авіаперевізників не літати над Україною

"Є сумніви в безпечності": Білорусь закликала міжнародних авіаперевізників не літати над Україною

Фото: Associated Press

У Міністерстві транспорту Білорусі звинуватили Україну в порушенні "своїх міжнародно-правових зобов'язань щодо Білорусі", провівши "попередніх переговорів".

Влада Білорусі заявила, що не рекомендує іноземним авіаперевізникам використовувати повітряний простір України нібито через "сумніви в безпечності" польотів над Україною, а також звернеться до Ради Міжнародної організації цивільної авіації ICAO для "оцінки правомірності рішення" країн, які заборонили білоруським літакам використовувати свій повітряний простір.

Про це йдеться в заяві Департаменту авіації Міністерства транспорту Білорусі.

"Білорусь збирається звернутися до Ради ICAO для оцінки правомірності дій України та інших країн, які в односторонньому порядку, порушуючи міжнародні зобов’язання, встановили заборони й обмеження на використання свого повітряного простору білоруським авіаперевізникам - для розгляду забезпечення державами-членами узгодженості у заходах щодо ідентичних випадків, а також юридичної кваліфікації погрози застосування сили з боку України щодо білоруського цивільного літака у 2016 році", - мовиться в повідомленні. 

У зв'язку з таким рішенням у Департаменті звинуватили Україну в порушенні Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію, двосторонньої угоди від 1995 року та дорікнули, що Україна ввела обмеження "без попередніх переговорів для врегулювання можливих розбіжностей".

"З огляду на ці інциденти є сумніви у достатньому забезпеченні Україною безпеки польотів, а також її об’єктивності та неполітизованості у ставленні до Білорусі. У зв’язку з цим авіаційні органи влади Білорусі не радять міжнародним авіаперевізникам використовувати повітряний простір України", - додають в заяві. 

Крім цього, в Департаменті дорікнули "низці державам, зокрема й Україні", що вони обурилися через інцидент з Ryanair, коли затримали Романа Протасевича, але натомість не було "подібного ажіотажу довкола екстреної посадки рейсу Ryanair з Дубліна до Кракова у Берліні цього тижня також через повідомлення про замінування". 

Нагадаємо:

Новини світу: Україна готує санкції проти режиму Лукашенка, а в Білорусі розсилають дивні листи

Новини світу: Україна готує санкції проти режиму Лукашенка, а в Білорусі розсилають дивні листи

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Примусове приземлення літака у Мінську
Наступна публікація