"Є закрита частина переговорів". У "Слузі народу" пояснили, що відбулося у Мінську

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У фракції пояснили, що відбулося у Мінську під час засідання Контактної групи 1 жовтня.

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія запевнив, що українська влада не буде нехтувати інтересами України та її кордонами, а погодження тексту "формули Штайнмаєра" у Мінську є "кроком, щоб відбулась наступна зустріч у "нормандському форматі".

Про це він заявив після засідання фракції "Слуга народу" за участю президента України Володимира Зеленського, а також зустрічі глави держави з лідерами інших фракцій.

"Якщо народ України делегує владу, то він повинен хоча б якийсь період часу їй довіряти. Зараз ми всі довіряємо президенту в цьому питанні. Ми зараз зробили у закритому форматі зустріч з усіма головами фракцій. Вони все почули напряму, що ми, на жаль, зараз не можемо сказати суспільству. Все нормально. Зради немає навіть на 1%", - запевнив він.

Відео Зеленський обговорив погодження "формули Штайнмаєра" з лідерами парламентських фракцій

Що підписала українська сторона у Мінську? Сьогодні у мережі з'явився текст листа, під яким поставив свій підпис представник України у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма. Копії документів опублікувало російське видання "Комерсант".  Примірників – 5. З однаковим  текстом, але з різними підписами.  

Зеленський обговорив погодження "формули Штайнмаєра" з лідерами парламентських фракцій

За словами голови фракції "Слуга народу", все, що зараз відбувається, це підготовка до зустрічі лідерів країн "нормандського формату".

"Не можна її розголошувати. Коли ми її розголошуємо, ми підвищуємо ризики того, що вона не відбудеться", - пояснив він.

Також Арахамія зазначив, що під час зустрічі це зрозуміли усі лідери фракцій.

"Я точно почув, що всі зрозуміли, що це просто наступний крок, щоб відбулась наступна зустріч у "нормандському форматі”, - додав політик.

Окремо Арахамія запевнив, що українська влада не буде нехтувати інтересами України та її кордонами

"Я точно знаю і можу дати гарантію, що ніхто не буде нехтувати інтересами України та її кордонами. Є закрита частина переговорів. Коли всі намагаються у прямому ефірі це показати – це просто неправильно. Мій виступ (під час засідання фракції - прим.ред.) був стосовно того, щоб не вестись на маніпуляції, які зараз намагаються багато різних політичних сил... Це все від недокомунікації щодо того, що зараз відбувається у Мінську... Будемо комунікувати із суспільством. Пам’ятаєте, яка була суспільна зрада, коли випустили Цемаха, а потім всі раділи, коли був обмін полоненими? Чому це сталося? Тому що ніхто не коментував", - резюмував голова "Слуги народу".

Відео Про які домовленості йдеться у "формулі Штайнмаєра"

"Формула Штайнмаєра" погоджена, але дати зустрічі в нормандському форматі досі немає. Напередодні Володимир Зеленський заявив - українська делегація в Мінську підтримала схему вирішення конфлікту на Донбасі, запропоновану ще у 2015 році.  Про які домовленості йдеться – у сюжеті.  

Про які домовленості йдеться у "формулі Штайнмаєра"

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 жовтня у Києві відбулися дві акції протесту. Обидві мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра".

Залиште свій коментар

Вибір редакції