Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Єльченко переконує, що РФ постачає бойовикам на Донбасі зброю Азовським морем

За його словами, РФ не відмовилася від ідеї створення Кримського коридору.

Дії Росії в Азовському морі не обмежуються перешкоджанням міжнародного судноплавства, РФ також використовує цей канал для прихованих постачання зброї для власних формувань на Донбасі.

Про це заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, - пише Укрінформ.

За його словами, РФ не відмовилася від ідеї створення Кримського коридору.

"Крім того, загроза морського нападу з Азовського напрямку у випадку великомасштабного військового протистояння залишається джерелом дестабілізації безпеки в Донецькій області", - заявив Єльченко.

Представник України акцентував, що Азовське море перетворилося на ще один театр бойових дій Росії проти України, в тому числі в економічному й торговельному вимірах.

"В останні шість місяців РФ зупинила понад 200 суден, які прямували до українських портів Маріуполя й Бердянська. Як було підтверджено СММ ОБСЄ, ці перерви в комерційному судноплавстві зумовили економічні й торговельні перебої, що призвело до комерційних втрат для портів, де працюють тисячі людей", - підкреслив український дипломат.

Такі дії Росії "суперечать її зобов'язанням за Конвенцією ООН про морське право і порушують навігаційні права України, а також держав, під прапорами яких були зупинені ці судна". Водночас, підкреслив він, судна, які прямували в російські порти в Азовському морі, не були зупинені в подібний спосіб.

Крім того, Єльченко зауважив про перепони для міжнародної навігації, які чинить незаконно зведений Росією міст через Керченську протоку. Висота мосту над морем становить лише 35 метрів, і під ним можуть пройти кораблі з осадкою менше 33 метрів і довжиною менше 160 метрів.

"У результаті, судна Panamax та багато суден Handymax тепер не можуть проходити через Керченську протоку. Це серйозно вплинуло на трафік до портів України", - зауважив постпред України при ООН.

ВідеоРосія небезпечно загострює ситуацію в акваторії Азовського моря

Цього тижня посланці Росії без лишнього розголосу прибули до Києва, щоб уже з українськими чиновниками полюбовно домовитися про квоти на вилов риби в Азовському морі. Незважаючи на те, що частина цієї делегації взагалі не мала права перетинати наш кордон. Але бюрократи, схоже, вирішили: війна-війною, а рибка у мутній воді - за розкладом. І це при тому, що в цьому ж морі - росіяни вже кілька місяців пресують український флот. 

Росія небезпечно загострює ситуацію в акваторії Азовського моря

Нагадаємо, що постпред України в ООН вважає, що "вибори" на Донбасі можуть спричинити нову агресію Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції