Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Єльченко розповів про підготовку візиту Зеленського до Білого дому та стосунки з Трампом

Про конкретні дати поїздки поки не йдеться.

Зустріч українського президента Володимира Зеленського з американським колегою Дональдом Трампом у Білому домі готується, однак конкретних дат візиту поки не визначено. Про це посол України в США Володимир Єльченко розповів у коментарі ТСН.

Дипломат зазначив, що українська сторона намагатиметься зробити цю зустріч продуктивною, а саму поїздку українського президента – насиченою не лише переговорами з Трампом.

"Про терміни не йдеться. У нас бачення таке, що цей візит має бути не заради просто галочки чи якоїсь годинної зустрічі у Білому домі. Цей візит має щонайменше призвести до підписання якихось важливих документів. Низка їх нині готується. І по-друге, Він має включати в себе не тільки візит до Вашингтону, а й деяких інших міст та регіонів США. В першу чергу, я знаю, у нас є великий інтерес у відвіданні Каліфорнії, і плюс цього року у нас в планах відкриття нового генерального консульства України у Техасі, у місті Г’юстон. І нам все це треба зібрати докупи, і ,можливо, нам вдасться організувати візит саме таких трьох складових", - розповів Єльченко.

Новий голова дипвідомства підтвердив слова свого попередника про те, що між Зеленським та Трампом склалися більш, ніж приязні стосунки.

"Він (Трамп) має дуже високу думку про президента Зеленського. Він з ним вже і кілька разів говорив, і зустрічався один раз у Нью-Йорку. Відчувається, що між ними є якась хімія. Це надихає. Тому, що від особистих стосунків між главами держав багато чого залежить", - наголосив Єльченко.

Також посол відзначає, що у стосунках між двома державами має бути налагоджена дієва взаємність, адже і Україна може бути корисною Штатам, а не тільки навпаки.

"Головне для нас – це показати зворотну реакцію. Показати, що ми не лише вдячні Сполученим Штатам, а показати, що ми також готові допомагати, коли їм потрібно. Так, наші можливості неспівставні, але є багато речей, де від нас залежить також багато питань, важливих для США", - пояснив голова дипвідомства.

Нагадаємо, посол України в Сполучених Штатах Америки Володимир Єльченко заявив, що США можуть виділити Україні до 700 мільйонів доларів допомоги.

Кореспондентка ТСН Яна Слєсарчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції