Єрмак анонсував нормандську зустріч і назвав умови для її проведення

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На думку керівника Офісу президента, на зустрічі повинні досягти угоди про мир на Донбасі з конкретними термінами.

Саміт лідерів України, Росії, Німеччини та Франції у "нормандському форматі" може відбутися найближчими місяцями.

Про це заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак в інтерв’ю LB.ua.

"Думаю, вже цього року, в найближчі місяці має відбутися зустріч лідерів Нормандського формату", - наголосив він.

Також Єрмак зазначив, що Україна повинна виконати все те, про що лідери домовилися в Парижі.

"Вважаю, Україна зробила все для того, щоб - за наявності політичної волі іншого боку - це було виконано в короткий проміжок часу", - додав керівник ОП.

На думку Єрмака, мінський процес від моменту закінчення зустрічі лідерів Нормандського формату в Парижі свою роботу пригальмував.

"Тому, якщо нормандська зустріч відбудеться, то це повинна бути угода з конкретним обрисом миру, з конкретними термінами... Якщо зустріч буде підтверджена, він (Зеленський, - ред.) буде домагатися на ній саме таких результатів", - резюмував він, уточнивши, що запит на проведення саміту "нормандської четвірки" може надійти від будь-якої сторони після виконання паризьких домовленостей.

Нагадаємо, 2 червня у Берліні відбулися переговори на рівні міністрів закордонних справ.  Головною темою зустрічі стала безпекова та гуманітарна ситуація на Сході України.

Перший "нормандський саміт" від осені 2016-го відбувся в Парижі у грудні минулого року.

Також відбулися перші перемовини віч-на-віч Зеленського та Путіна.

Зустрічі тривали майже до опівночі за Києвом, після чого лідери "нормандської четвірки" дали разом пресконференцію та оприлюднили спільну заяву

Володимир Зеленський під час спілкування з пресою назвав головною перемогою саміту в Парижі обмін полоненими до кінця року у форматі "всіх на всіх", але визнав, що цього "замало".

Сторони під час зустрічей також обговорили "газове питання", контроль кордону на Донбасі, а також домовились про наступний саміт протягом чотирьох місяців.  

Залиште свій коментар

Вибір редакції