ЄС і МВФ натякнули українській владі на шлях виходу з політичної кризи

На Заході вважають, що розбрат можна подолати спільною роботою над реформами.

Закордонні дипломати та політики посилають сигнали українській владі про те, що виходом із політичної кризи має бути спільна праця посадовців над реальним реформуванням держави. Політична стабільність для цього є необхідною передумовою, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Прем'єр Арсеній Яценюк заявив, що уряд готовий до компромісів і спільного з президентом рішення про майбутнє країни. Глава держави Петро Порошенко закликав міністрів і правоохоронців найперше розібратися з чиновниками, котрих підозрюють у корупційних діях, та зажадав швидкої та ефективної відповіді на це.

Порозумітися українську верхівку закликають у Євросоюзі. Звідти радять відкласти розбіжності та продовжити спільну працю.

У МВФ застерігають, що незрозуміла ситуація з урядом і коаліцією гальмує співпрацю та виділення чергового траншу допомоги. Адже іноземці просто не знають, із ким домовлятися та наскільки серйозними можуть бути гарантії з українського боку.

Відповіді на всі питання мають пролунати в наступний вівторок, коли уряд звітуватиме про свою діяльність у Верховній Раді. Розв'язкою стане голосування за довіру чи недовіру Кабміну. Особливо багато залежить від позиції пропрезидентської фракції в цьому питанні.

Сьогодні ж посли країн G7виступили з заявою на підтримку проголошених Кабміном базових цілей і принципів державної політики. В той же час посли наголосили, що слова мають бути підкріплені справами.

Нагадаємо, що раніше посли країн G7 відвідали президента України Петра Порошенка. На розмову дипломатів скликав глава держави. Темою зустрічі була ситуація довкола відставки міністра економічного розвитку Айвараса Абромавичуса. Посли висловили підтримку позиції цього посадовця.

Кореспондент ТСН Олена Мацюцька

ВідеоПосли країн "Великої сімки" вітають проголошені напередодні Кабміном базові цілі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: