Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Євросоюз застеріг Раду від звільнення Соболєва з посади голови антикорупційного комітету

У Брюсселі стурбовані з приводу поточних подій у боротьбі з корупцією в Україні.

Європейський Союз стурбований можливістю відставки Єгора Соболєва з посади голови антикорупційного комітету Верховної Ради і застерігає український парламент від його звільнення.

Про це заявив голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі, передає "Інтерфакс-Україна".

ВідеоАнтикорупційний комітет проголосував за звільнення Соболєва

"Ми стурбовані тим, що більшість членів комітету з питань боротьби з корупцією вирішили рекомендувати Раді звільнення глави комітету пана Соболєва. Я хотів би закликати Раду ретельно подумати, перш ніж така рекомендація буде проголосована на пленарному засіданні, беручи до уваги міжнародну стурбованість з приводу поточних подій в боротьбі з корупцією в Україні", - заявив він.

Хьюг Мінгареллі зазначив, що за останні роки антикорупційний комітет Ради на чолі із Соболєвим "зробив дуже важливу і вражаючу роботу з надання допомоги в створенні нових органів з боротьби з корупцією". Також комітет допоміг забезпечити Україні виконання умови плану дій щодо візової лібералізації, пов'язаних із боротьбою з корупцією, вважають у ЄС.

"Кожен громадянин України і друзі України можуть пишатися цими досягненнями", - підкреслив дипломат.

Мінгареллі застеріг від будь-яких відступів в антикорупційних реформах і закликав захищати нові інститути, такі як НАБУ.

"Їм має бути надано простір і ресурси для роботи, щоб демонструвати результати в боротьбі з корумпованими чиновниками. Важливу роль в цьому відіграють Рада і антикорупційний комітет", - сказав він.

Голова Представництва ЄС в Україні попередив, що спроби підірвати боротьбу з корупцією стануть регресом процесу реформ в Україні і не залишаться непоміченими.

Нагадаємо, 6 грудня народний депутат від фракції "Самопоміч" Єгор Соболєв був звільнений з посади голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції. За таке рішення проголосували 12 народних депутатів із фракції "Блоку Петра Порошенка", "Відродження", "Опозиційного блоку". Двоє утримались. Роботу Соболєва було визнано незадовільною. Далі рішення буде передане на розгляд Верховної Ради України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції