ЄС розгляне питання безвізового режиму для України вже у п'ятницю

Однак українцям слід очікувати на безвізовий режим не раніше осені.

У п'ятницю, 10 червня, у Люксембурзі на денному засіданні Ради Євросоюзу міністри юстиції та внутрішніх справ країн-членів ЄС розглядатимуть питання про надання безвізового режиму для України, Грузії, Туреччини та Косова. Проте обговорення ще продовжиться на технічному рівні наступного тижня. Про це повідомляє Інтерфакс.

"Міністри юстиції та внутрішніх справ країн-членів ЄС обговорять питання скасування візового режиму для України, Грузії, Туреччини та Косова на засіданні Ради ЄС 10 червня у Люксембурзі. Але на 14 червня ще заплановані консультації на робочому, технічному рівні з цього питання. Відтак, я не виключаю, що міністри у п'ятницю не дійдуть остаточної згоди. Але проблема тут не в Україні", - розповів співрозмовник агентству Інтерфакс.

Як повідомляє джерело, деякі країни ЄС хочуть відкласти термін введення безвізового режиму. Це пов'язано з тим, що у країн наразі різний рівень відповідності критеріям ЄС для його введення. Зокрема, Україна та Грузія вже повністю виконали свої зобов'язання за планами дій з візової лібералізації.

Крім того, повідомляється, що більшість країн ЄС та переважна більшість депутатів Європарламенту виступають за якнайшвидше або негайне скасування візового режиму для України.

Зазначимо, що остаточне рішення про надання безвізового режиму має бути узгоджене на тристоронньому рівні Ради ЄС, Європарламенту та Єврокомісії. Припускають, що навряд чи це станеться до початку перерви у політичному сезоні ЄС. Відтак українцям слід очікувати на безвізовий режим не раніше осені.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Німеччина та Франція розробляють норму про швидке призупинення безвізового режиму. До таких заходів вирішили вдатися через побоювання ФРН зростанням рівня злочинності після скасування віз для Грузії, України і Косова. Згідно з нормою, окремі країни Євросоюзу зможуть призупиняти безвізовий режим.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: