Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ЄСПЛ зобов'язав Росію надати інформацію про здоров‘я українських політв‘язнів

Москва має виконати рішення суду до 5 вересня.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов‘язав Росію надати інформацію щодо стану здоров‘я українських політв‘язнів Станіслава Клиха, Володимира Балуха, Еміра-Усейна Куку та Сергія Литвинова.

Про це 23 серпня повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

У рішенні ЄСПЛ йдеться, що Росія має надати інформацію до 5 вересня. Також вона має повідомити, яке медичне обслуговування їм надавалось та чи надається таке обслуговування зараз.

Окрім того, російська влада має надавати інформацію щодо політичних в’язнів, в доступі до яких вона з вигаданих причин відмовляла українським консулам, українському омбудсмену Людмилі Денісовій та іншим представникам України.

Нагадаємо, 10 серпня Україна подала міждержавну заяву Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо українських політв’язнів, які незаконно утримуються у тюрмах Росії та анексованого Криму. У заяві на 130 сторінках описано порушення щодо 71 політв’язня. До документа також додано близько 3000 сторінок доповнень. 

Уряд України заявляє про системні порушення з боку Росії семи статей Конвенції про захист прав людини та основних свобод. Серед них - статті про заборону катувань, особисту свободу, справедливий суд, свободу вираження поглядів та інші. 

ВідеоРФ не хоче обмінювати українських політв'язнів на своїх громадян, засуджених в Україні за тероризм

В Росії не хочуть обмінювати українських політв'язнів на своїх громадян, засуджених в Україні за тероризм, диверсії та перебування у лавах бойовиків. Про це, за підсумками зустрічі робочої групи у Мінську, повідомила віце-спікер Ірина Геращенко. 

РФ не хоче обмінювати українських політв'язнів на своїх громадян, засуджених в Україні за тероризм

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції