Єврокомісія офіційно і без умов запропонувала Україні скасувати візовий режим

Рішення має набути чинності влітку, орієнтовно - в липні.

Єврокомісія сьогодні, 20 квітня, офіційно запропонувала Україні скасування візового режиму. Про це йдеться в документі, опублікованому на сайті Єврокомісії.

У ЄС оголосили про подання законодавчої пропозиції щодо візової лібералізації для України.

Видання Європейська правда зауважує, що в документі не вказуються жодні  додаткові умови щодо запровадженя безвізового режиму між Україною та ЄС.

"У своєму шостому і останньому звіті (щодо виконання Україною Плану дій з візової лібералізації" - ред.) Єврокомісія дійшла висновку, що Україна досягла необхідного прогресу і здійснила всі необхідні реформи, щоб забезпечити ефективне і стійке досягнення інших показників. На основі цієї оцінки та враховуючи результати постійного моніторингу, який здійснювався з моменту запуску діалогу щодо лібералізації візового режиму Україна-ЄС, Комісія підтвердила, що Україна виконала всі критерії для кожного з чотирьох блоків другої фази Плану дій з візової лібералізації... Законодавча пропозиція внести зміни в регламент (EC) № 539/2001, вносячи Україну в список безвізових країн", - зазначається в документі.

Відповідно до процедур Євросоюзу, після цього пропозиція ЄК має пройти тривалу процедуру узгодження – і між країнами-членами Євросоюзу, і на рівні Європарламенту.

Процедура підготовки та розгляду документу в Європарламенті забирає не менше місяця (зокрема, має бути призначений доповідач та відбуваються дебати та комітетські слухання). Після схвалення в ЄП він має бути затверджений Радою ЄС. Тож рішення набуде чинності лише влітку, орієнтовно - в липні. 

Нагадаємо, у пропозиції Єврокомісії щодо лібералізації безвізового режиму ЄС з Україною, буде міститися норма, що дозволяє країнам ЄС тимчасово відновити візи, якщо відбудеться сплеск міграції. Щоб пропозиція Єврокомісії набула чинності, її повинні схвалити більшість країн-членів ЄС та Європейський парламент. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: