Європа хоче винести Росію за дужки війни на Донбасі – віце-спікер Ради

Разом із ухваленням змін до Конституції "ДНР" і "ЛНР" стануть винятково внутрішньою українською проблемою.

Українські депутати пояснили, навіщо президент Петро Порошенко провів через Верховну Раду рішення про зміни до регламенту роботи парламенту. Це потрібно, аби мати можливість проголосувати питання особливого статусу окремих районів Донбасу на наступній сесії та врятувати тим самим свої зобов'язання згідно мінського переговорного процесу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"У залі немає 300 голосів, дякувати Богові. Ані за особлиий статус Донбасу, ані за так звану децентралізацію, яка фактично є централізацією влади. Аби розтягнути цей час, аби купити цей час у прямому сенсі, були прийняті зміни до регламенту", - вважає заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд.

У президентській фракції не приховують, що Конституцію і регламент обходять заради політичної доцільності.

"Україна не повинна піддаватись небезпеці звинувачень уже з 2 лютого у нормандському форматі у невиконанні мінських угод. Тому це політичні маневри. Нема ніякої загрози для Конституції. Навпаки, депутати довше можуть думати над доцільністю або недоцільністю змін. Так що ніякого конституційного перевороту не відбулось", - твердить лідер пропрезидентської фракції в Раді Юрій Луценко.

Зміни у регламенті, які дозволяють редагувати Конституцію довше, ніж дозволяє сама Конституція, дружно підтримав і прем'єрський "Народний фронт", хоча кілька днів тому Яценюк запевняв, що питання змін до Конституції має вирішуватись на референдумі.

Спікер миттю підписав закон, а ще до вечора під ними уже з'явився і підпис президента. Всім, хто має сумніви, Гройсман порадив повірити йому на слово.

"Я підкреслюю, що нічого, крім позитивного не відбудеться! У зв'язку з прийняттям цього закону", - заявив він.

Особливий статус Донбасу – єдиний пункт мінських домовленостей, який активно протискує Москва. Європейці ж підтримують, бо несуть збитки від конфлікту з Росією і не проти врегулювати болючу для них проблему коштом України, каже віце-спікер Оксана Сироїд, яка часто спілкується з європейськими політиками за лаштунками офіційних заходів.

"Це можна зробити тільки в один спосіб: зробити цей конфлікт внутрішньоукраїнським. Тобто вивести Росію за дужки цієї війни. Якщо після того, як ми внесемо зміни до Конституції та буде проголосований законопроект про вибори на окупованих територіях, то від того моменту, фактично, це буде проблема України. Нам будуть казати: це ваша територія – ви розбирайтесь зі своїм конфліктом самі. І підуть собі співпрацювати з Росією", - вважає Сироїд.

Нагадаємо, сьогодні, 28 січня, народні депутати внесли правку до статті закону про регламент, яка дозволяє Верховній Раді внести зміни до Конституції на наступній сесії парламенту.

Голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк заявив, що його політична сила не підтримає поправки в закон про регламент, котрі дозволяють приймати зміни до Конституції на наступній сесії. У цій політичній силі вже пообіцяли оскаржити ухвалене Радою рішення в Конституційному суді.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва

ВідеоДепутати змінили закон про регламент через питання про статус Донбасу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: