Європарламент пропонує відключити РФ від SWIFT і ввести санкції проти "Північого потоку-2" в разі наступу на Україну

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Європарламент пропонує відключити РФ від SWIFT і ввести санкції проти "Північого потоку-2" в разі наступу на Україну

Associated Press

Резолюція не обов'язкова до виконання, але є рекомендацією для країн-членів Євросоюзу.

Європейський парламент 29 квітня схвалив резолюцію, якою у разі прямого вторгнення Росії до України пропонується відрізати Росію від SWIFT, зупинити закупівлю російської енергії та інші жорсткі заходи.

Постанову підтримали 569 євродепутатів (67 проти, 46 утрималися).

Європарламент закликає, у разі "якщо Росія не припинить ескалацію конфлікту на південному Сході України":

  • відключити Росію від системи банківських платежів SWIFT;
  • зупинити реалізацію проекту "Північний потік-2";
  • запустити режим санкцій за корупційні злочини та включити в список наближених до російської влади олігархів та їхніх сімей;
  • ввести санкції проти "Росатома" та інших російських держкомпаній;
  • зупинити імпорт російських нафти та газу до ЄС.

У Європарламенті закликали ЄС встановити високу ціну для Росії в разі прямого військового вторгення.

"Якщо таке нарощування військової потужності в майбутньому перетвориться на вторгнення в Україну з боку Російської Федерації, ЄС повинен дати ясно зрозуміти, що ціна за таке порушення міжнародного права і норм буде високою", - йдеться у тексті документу.

Водночас дружні країни закликали "посилити військову підтримку України та надання оборонних озброєнь, що відповідає статті 51 Статуту ООН, яка дозволяє індивідуальну та колективну самооборону".

Євродепутати також заявили, що незаконна блокада РФ у Чорному та Азовському морях має бути завершена та запропонували ЄС розробити постійний моніторинг проходу суден у Керченській протоці.

Окрім цього, Європарламент погрожує Росії в зв'язку з ув’язненням опозиціонера Олексія Навального і закликають до його негайного звільнення. Проти осіб, які беруть участь в судовому переслідуванні і жорстокому поводженні з Навальним закликають ввести санкції відповідно до Глобального режиму санкцій ЄС в області прав людини. 

У резолюції також засудили агентів військової розвідки Росії (відомої як ГРУ) за вибух на складі боєприпасів у Чехії в 2014 році. Цю подію оцінили як "порушення суверенітету Чехії" та "неприйняті ворожимі діями", а висновки спецслужб Чехії щодо прямої причетності Росії назвали "добре обґрунтованими".

Наступна публікація