Європарламент закликав розробити план економічної та гуманітарної допомоги Україні – резолюція

Дата публікації
Європарламент закликав розробити план економічної та гуманітарної допомоги Україні – резолюція

Європарламент ухвалив резолюцію підтримки Україні / facebook.com/andriy.kovalov

У документі окремо наголосили на неохідності розслідування "всіх ключових випадків насильства" в Україні.

Європарламент запропонував Єврокомісії розробити план допомоги Україні.

Про це йдеться у резолюції Європарламенту щодо ситуації в Україні, яку сьогодні, 15 січня, було ухвалено на пленарному засіданні у Страсбурзі, пише УНІАН.

"(ЄП) наголошує на важливості прихильності міжнародного співтовариства підтримці економічної та політичної стабілізації і реформ в Україні та запрошує Єврокомісію і держави-члени ЄС розробити план допомоги для України на основі "більше за більше", обумовити й активізувати свої зусилля у наданні допомоги Україні, зокрема через організацію донорської/інвестиційної конференції та співпрацю з міжнародними фінансовими інститутами, щоб визначити подальші кроки з економічного і фінансового оздоровлення України", - йдеться у документі.

Водночас Євросоюз підтримав пакет підтримки Україні в розмірі 11 млрд євро, яка буде надана впродовж найближчих кількох років, а також пропозицію Єврокомісії про виділення додаткових 1,8 млрд євро як середньострокового кредиту.

До того ж Європарламент закликав Єврокомісію до кінця зими підготувати і представити програму гумдопомоги Україні.

"(ЄП) закликає Європейську комісію та комісара з питань гуманітарної допомоги і цивільного захисту підготувати обґрунтовану і давно назрілу програму гуманітарної діяльності, яка оминає посередницькі організації, зокрема у вигляді чітко маркованих як таких, що надходять з ЄС, "блакитних конвоїв"; закликає ЄК представити такий план у Європейському парламенті протягом наступних двох місяців", - йдеться в резолюції.

Також у Європарламенті вважають за необхідне продовжувати надавати фінансову підтримку Україні з боку ЄС і держав-членів для подолання катастрофічної гуманітарної кризи, а також вирішення проблеми соцвиплат і виплати пенсій.

"(ЄП) повторює тривожні сигнали ВООЗ, що східна Україна стикнулася з надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров'я, коли лікарні функціонують не повністю, спостерігається нестача ліків і вакцин, та закликає до надання більш ефективної гуманітарної допомоги ВПО, зокрема дітям і людям похилого віку, а також до повноцінного і безперешкодного доступу Міжнародного Комітету Червоного Хреста до конфліктної зони", - наголошується у резолюції.

Окремо європолітики згадали у резолюції про Росію. Зокрема, вони закликали РФ дозволити міжнародне інспектування "гумконвоїв", які вона надсилає на Донбас, для того, щоб "розвіяти сумніви щодо їхнього вантажу".

"Направлення гуманітарної допомоги у східну Україну має здійснюватися у повній відповідності до міжнародного гуманітарного права та принципів гуманності, нейтральності, неупередженості і незалежності, у тісній координації з українським урядом, ООН та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста", - йдеться в документі.

Крім того, Європарламент вимагає неупереджено й ефективно провести розслідування всіх ключових випадків насильства, включаючи події на Майдані, в Одесі, Маріуполі, Слов'янську та Іловайську.

У резолюції також згадали про критичну роль ОБСЄ, яку вона відіграє у розв'язанні ситуації, що склалася на Сході України.

"(ЄП) висловлює жаль, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ досі недоукомплектована персоналом та, відповідно, працює нижче своїх можливостей, (ЄП) закликає держави-члени, високого представника та Єврокомісію докласти подальших зусиль для посилення Спеціальної моніторингової місії в Україні персоналом та обладнанням. (ЄП) переконаний, що ЄС повинен розгорнути, якщо таке прохання висловить українська влада, моніторингову місію для здійснення внеску в ефективний контроль і моніторинг українсько-російського кордону", - підсумували автори резолюції.

Нагадаємо, раніше ЄП закликав країни ЄС ратифікувати угоду про асоціацію з Україною до травня.

Наступна публікація