Європарламент закликав скасувати будівництво "Північного потоку-2"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Депутати вважають, що це політичний проект, який створює загрозу європейській енергетичній безпеці.

Європейський парламент засудив будівництво газогону "Північний потік-2", що йде в обхід України.

Про це йдеться у резолюції про стан впровадження Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Цей документ підтримали 433 євродепутати, 105 проголосували проти і 30 утрималися.

Члени Європарламенту засуджують будівництво газопроводу "Північний потік-2", "оскільки це політичний проект, який створює загрозу європейській енергетичній безпеці".

Парламентарі зазначили, що Україна відіграє вирішальну роль у європейській енергетичній мережі, тому вони закликали скасувати будівництво газопроводу.

У резолюції також йдеться про те, що європарламентарі високо оцінюють Україну за належне співробітництво в енергетичному секторі та її досягнення у сфері енергоефективності та відновлюваних джерел енергії, при цьому наголошуючи на необхідності продовження реформ, зокрема на ринку газу та електроенергії.

Зазначимо, що проти запланованого будівництва газопроводу "Північний потік-2" завдовжки 1200 кілометрів активно виступає Україна, котра непокоїться через можливу втрату ролі транзитера газу. Активно критикують проект також Польща і балтійські країни, котрі застерігають ЄС від залежності від російського газу. Проти німецько-російського газового проекту виступає і адміністрація президента США Дональда Трампа.

Німеччина, своєю чергою, неодноразово запевняла, що проект має суто економічний характер. Оператором проекту газогону є підприємство Nord Stream AG, "дочка" російського концерну "Газпром". Окрім російського енергетичного гіганта, в проекті беруть участь німецькі концерни Wintershall та Eon Ruhrgas - їхні частки становлять 15,5 відсотки кожна, у Gasuine з Нідерландів та Engie з Франції - 9 відсотків. Консорціум планує додатково до вже наявної першої нитки газогону побудувати ще одну - Балтійським морем із Росії до Німеччини.

ВідеоУ США ухвалили резолюції проти агресії в Керченській протоці і будівництва "Північного потоку-2"

Одна категорично засуджує Росію за дії в Керченській протоці, друга - спрямована проти газогону "Північний потік-2". З Вашингтона про це детальніше - у сюжеті ТСН.

У США ухвалили резолюції проти агресії в Керченській протоці і будівництва "Північного потоку-2"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції