Європарламент ухвалив резолюцію підтримки Україні. Основні пункти документу

Дата публікації
Європарламент ухвалив резолюцію підтримки Україні. Основні пункти документу

Європарламент виступив за розробку стратегії протидії російській агресії

Серед головних пунктів - пришвидшення інтеграції з ЄС та протидія російській агресії.

Сьогодні, 15 січня, Європарламент ухвалив текст спільної резолюції по Україні. Депутати засудили "агресивну і експансіоністську політику Росії, що є загрозою єдності та незалежності України і створює потенційну загрозу для самого Європейського союзу".

Представники Європарламенту називають військові дії в Україні "неоголошеною гібридною війною" і окремо виділяють інформаційну війну з елементами кібер-війни, використання регулярних і нерегулярних сил, пропаганду, енергетичний шантаж, економічний тиск, дипломатичну та політичну дестабілізацію, повідомляє УНІАН.

Москву у документі закликають  "припинити ескалацію ситуації, негайно зупинити потік зброї, найманців і військ на підтримку сепаратистських збройних формувань і використати свій вплив на сепаратистів, щоб переконати їх брати участь у політичному процесі".

Санкції

Санкції проти Росії не скасують до наступного обговорення цього питання в березні. Проте, за збереження нинішньої ситуації, на Росію чекає лише посилення санкцій.

"В разі будь-яких подальших дій Росії, які дестабілізуватимуть обстановку в Україні, (Європарламент) пропонує Європейській Раді ухвалити подальші обмежувальні заходи і розширити сферу їх застосування таким чином, щоби санкції стосувалися ядерного сектору та обмежували здатність російських підприємств проводити міжнародні фінансові операції", - йдеться в тексті документу.

Євроінтеграція

Європарламент підтверджує європейську перспективу України в разі дотримання нею необхідних критеріїв і закликає країни-члени ЄС ратифікувати Угоду про асоціацію до проведення у травні в Ризі саміту "Східного партнерства". Українську владу закликають створити міністерство чи офіс з питань європейської інтеграції та координаційний комітет між міністерствами для моніторингу євроінтеграції, аби пришвидшити процес зближення з Союзом. Також наголошується на необхідності провести реформи та налагодити ефективну схему боротьби з корупцією.

"ЄП закликає керівництво України викорінити системну корупцію через негайне й ефективне виконання Національної стратегії по боротьбі з корупцією та наголошує, що боротьба з цією практикою має стати одним з головних пріоритетів нового уряду", - йдеться у резолюції.

Надання зброї

Країни Європейського Союзу можуть надавати Україні оборонне озброєння. У резолюції зазначається, що 16 липня Рада ЄС скасувала ембарго на постачання зброї Україні.

"Таким чином, на даний час не існує будь-яких заперечень, у тому числі правових обмежень для держав-членів, щоб надати Україні оборонне озброєння, що може бути у вигляді ленд-лізу", - йдеться в резолюції.

Країни ЄС закликають документом вивчити шляхи надання підтримки Україні у зміцненні її обороноздатності та захисту своїх зовнішніх кордонів на основі досвіду трансформації збройних сил країн колишнього Варшавського договору.

Гуманітарна допомога

Європейський парламент закликає Єврокомісію впродовж двох місяців підготувати і представити програму гуманітарної діяльності для надання України допомоги.

"Європарламент закликає Європейську комісію та комісара з питань гуманітарної допомоги і цивільного захисту підготувати обґрунтовану і давно назрілу програму гуманітарної діяльності, яка оминає посередницькі організації, зокрема у вигляді чітко маркованих як таких, що надходять з ЄС, "блакитних конвоїв"; закликає ЄК представити такий план у Європейському парламенті протягом наступних двох місяців", - йдеться в резолюції.

Протидія російській пропаганді

Європейський парламент закликав Європейську комісію впродовж двох місяців розробити і представити стратегію протидії російській пропаганді. Крім того, країни ЄС закликають утриматись від односторонніх дій чи риторики відносно Росії.

Загальний план допомоги

Європейський парламент пропонує Єврокомісії розробити всебічний план допомоги Україні.

"ЄП наголошує на важливості прихильності міжнародного співтовариства підтримці економічної та політичної стабілізації і реформ в Україні та запрошує Єврокомісію і держави-члени ЄС розробити план допомоги для України на основі "більше за більше", обумовити й активізувати свої зусилля у наданні допомоги Україні, зокрема через організацію донорської/інвестиційної конференції та співпрацю з міжнародними фінансовими інститутами, щоб визначити подальші кроки з економічного і фінансового оздоровлення України", - йдеться у резолюції.

Наступна публікація