Європейські соціал-демократи вже готові бити горщики з Партією регіонів

Дата публікації
Перегляди
1610
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Європейські соціал-демократи вже готові бити горщики з Партією регіонів

Свобода вважає співробітництво з ПР надто одностороннім / Фото: Deutsche Welle

За словами голови фракції Прогресивного альянсу соціал-демократів, угода про співпрацю з Партією регіонів де-факто заморожена.

Фракція Прогресивного альянсу соціал-демократів у Європарламенті готова буде розірвати угоду від 2010 року про співпрацю з Партією регіонів, якщо в Україні не зміниться ситуація.

Про це розповів євродепутат від Австрії, який очолює фракцію Прогресивного альянсу соціал-демократів Ганнес Свобода в інтерв'ю Deutsche Welle.

"І я, і Мартін Шульц (голова фракції соціал-демократів у 2010 році), усвідомлювали ризики, пов'язані з підписанням цієї угоди. Але тоді нашу ініціативу підтримувало багато людей, у тому числі посли багатьох країн, які на той момент працювали в Україні. Гадаю, спробувати було варто", - сказав Свобода.

Однак, за словами Свободи, дотепер він не бачив суттєвої готовності української сторони дослухатися до їхніх зауважень і пропозицій.

"Де-факто, ця угода заморожена. Якщо протягом наступних місяців не відбудеться радикальних змін в Україні, я виступаю за розірвання цієї угоди", - заявив Свобода.

Серед вимог, які уможливлять продовження співпраці європейської партії з Партією регіонів, він назвав прозорість і відкритість судових процесів, обмеження впливу олігархів та готовність проводити реформи.

Якщо цього не відбудеться, то європейські соціал-демократи не зможуть продовжувати співпрацю із українською владною партією.

"Я напишу листа Партії регіонів, в якому дам зрозуміти, що співпраця була надто односторонньою: ми робили пропозиції, які Партія регіонів не приймала. Вже цієї середи у мене буде зустріч з прем'єр-міністром Азаровим", - повідомив Свобода.

"Я дам йому зрозуміти, що ми не готові компрометувати себе діючою угодою, яка може бути використана Партією регіонів як опосередкована підтримка. Ця підтримка може стосуватися лише демократизації країни і забезпечення верховенства права", - зазначив він.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1610
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація