Євросоюз без обговорення подовжив санкції проти Росії через невиконання Мінських угод

Євросоюз без обговорення подовжив санкції проти Росії через невиконання Мінських угод

Фото: Associated Press

Від 2014 року дія санкцій щорічно подовжується.

Рада Європейського Союзу до 31 січня 2022 року продовжила санкції щодо окремих секторів економіки Росії, які було введено через російську агресію в Україні.

Про це йдеться в заяві на сайті Ради ЄС.

Повідомляється, що рішення було ухвалено за підсумками оцінки виконання Мінських угод, які РФ не виконує в повному об'ємі.

"У світлі того, що ці угоди не виконуються Росією в повному обсязі, лідери ЄС одноголосно ухвалили рішення про подовження економічних санкцій, які діють щодо країни", - сказано в заяві.

Рада ЄС нагадала, що економічні санкції вперше були введені 31 липня 2014 року у відповідь на дії Росії, які дестабілізують ситуацію в Україні. Вони були посилені у вересні 2014 року, а в березні 2015 року Європейська Рада пов'язала їхню тривалість з повним виконанням Мінських угод.

Санкції обмежують доступ до первинних і вторинних ринків капіталу ЄС для деяких російських банків і компаній. Забороняється прямий або непрямий імпорт, експорт або передавання всіх матеріалів оборонного призначення, встановлюється заборона на товари подвійного призначення для використання у військових цілях або для кінцевих користувачів військового призначення в Росії.

Санкції ще більше обмежують доступ Росії до деяких чутливих технологій, які можуть бути використані в російському енергетичному секторі. Наприклад, під час видобутку і розвідки нафти.

Окрім економічних санкцій, ЄС запровадив різні типи заходів у відповідь на незаконну анексію Росією Криму та Севастополя та навмисну ​​дестабілізацію України. Це, зокрема дипломатичні заходи, індивідуальні обмежувальні заходи (заморожування активів та обмеження подорожей) та конкретні обмеження економічних відносин з Кримом та Севастополем.

Як повідомлялося, 25 червня на саміті Євросоюзу в Брюсселі було ухвалено рішення про подовження економічних санкцій проти Росії ще на пів року.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
935
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація