Євросоюз може зняти санкції з Азарова, Ставицького та Януковича-молодшого

Євросоюз може зняти санкції з Азарова, Ставицького та Януковича-молодшого

Микола Азаров / Фото: УНІАН

Такий крок пов’язують з занадто довгим розслідуванням.

Поки санкційний список за невизнані Європою і Україною вибори в Криму росте, список підсанкційних українців з команди екс-президента Януковича може зменшитися, йдеться у ТСН.16:45.

Євросоюз може викреслити з санкційних списків сина президента-втікача Олександра Януковича, експрем’єра Миколу Азарова і колишнього міністра енергетики Едуарда Ставицького. Якщо це станеться, в Брюсселі кажуть, провина тут виключно на боці Києва за дуже повільні розслідування проти експосадовців.

Великий український "десант" сьогодні перебуває в Брюсселі — тут і прем’єр, і віцепрем’єр з євроінтеграції, і низка міністрів, і заступників.

В української делегації відбувається зустріч із віце-президентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом.  Він, зокрема, відповідає за надання Україні фінансової допомоги. Київ уже майже рік чекає на другий транш у п’ятсот мільйонів євро.

Українські реформи та антиросійські санкції обговорюють на засіданні Ради асоціації Україна-ЄС

Українські реформи та антиросійські санкції обговорюють на засіданні Ради асоціації Україна-ЄС

До цього український прем’єр вже встиг зустрітися з кількома іншими посадовцями. Говорили про "зелену угоду", над розробкою якої працює Євросоюз. ЄС хоче перетворити Європу на перший у світі континент, що не забруднює атмосферу парниковими газами. Київ хоче долучитися.

Захист екології нова Єврокомісія вважає одним із основних пріоритетів.

Україна в плані екології пасе задніх, якщо вірити дослідженням. У звіті МВФ зазначають, що в Україні надзвичайно висока смертність від захворювань, пов’язаних із забрудненням повітря.

Фінальний пункт програми сьогодні в Брюсселі — Рада асоціації. Це виконавчий орган асоціації України та Євросоюза. Обговорять, як виконується сама угода.

Кореспондент "Радіо свобода" Григорій Жигалов

Повʼязані теми:

Наступна публікація