Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Євросоюз запропонує Україні особливу угоду про безвізовий режим - ЗМІ

ЄС залишить за собою право відновити візи в разі сплеску міграції.

Запровадження безвізового режиму між ЄС та Туреччиною, заплановане на кінець липня, ймовірно, не матиме необмеженого характеру.

Про це повідомляє німецьке видання Die Welt з посиланням на джерела в дипломатичних колах ЄС.

Кілька країн Євросоюзу, серед яких Німеччина та Франція, наполягають на укладенні особливої угоди про лібералізацію візового режиму, яка відрізняється від чинної досі практики.

"Ця угода включатиме так званий пункт про відтермінування дії, який активуватиметься у тому випадку, якщо Туреччина не дотримуватиметься закріплених раніше домовленостей, таких як належне повернення біженців із Греції, достатній захист біженців, які цього потребують, чи дотримання прав людини", - наголосив співрозмовник видання.

Як зазначило джерело, такий пункт угоди в разі ухвалення може стосовно швидко забезпечити скасування вже запровадженого безвізового режиму.

За даними видання, подібні пункти про відтермінування хочуть застосувати до угод про візову лібералізацію з Україною, Грузією та Косово.

Ухвалення остаточного рішення очікується вже найближчим часом. Цю тему мають інтенсивно обговорити на зустрічах міністрів внутрішніх справ ЄС у Люксембурзі 21 квітня.

Нагадаємо, що Європейська комісія у квітні запропонує ЄС запровадити безвізовий режим із Україною, незважаючи на підсумки референдуму в Нідерландах, на якому більшість тих, хто голосував, виступили проти Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. При цьому, за словами співрозмовника агентства, у пропозиції Єврокомісії буде міститися норма, що дозволяє країнам ЄС тимчасово відновити візи, якщо відбудеться сплеск міграції.

Залиште свій коментар

Вибір редакції