Євросоюз збирається зняти санкції з Богатирьової - ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
587
Євросоюз збирається зняти санкції з Богатирьової - ЗМІ

Богатирьову можуть виключити із санкційного списку. / УНІАН

Нібито все її майно було повернуте Україні.

Євросоюз на початку березня продовжить санкції, запроваджені проти колишніх українських високопосадовців, але виключить із "чорного списку" Раїсу Богатирьову.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на власне джерело у керівній інституції ЄС.

"ЄС продовжить блокування активів 16 українських осіб, які підозрюються у незаконному привласненні державних активів. Нині санкції діють стосовно 17 таких осіб, включаючи Віктора Януковича та народного депутата Сергія Клюєва", - зазначив співрозмовник агентства.

Але, за його словами, Раїсу Богатирьову (колишній міністр охорони здоров'я – Ред.) із цього "чорного" списку буде виключено. За наявними даними, її майно нібито було повернуто Україні.

Чому здійнявся скандал навколо "скасування" санкцій проти команди Януковича

Чому здійнявся скандал навколо "скасування" санкцій проти команди Януковича

Також, за свідченнями джерела, у березні на подальші шість місяців будуть продовжені обмежувальні заходи ЄС, уведені проти російських, кримських, сепаратистсько-терористичних діячів, які причетні до посягання на територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України.

Йдеться про 149 осіб та 73 установ. Водночас перелік фізичних осіб буде переглянутий та змінений у зв'язку з тим, що деяких з них вже немає серед живих.

Раніше повідомлялося, що канцлер Німеччини Ангела Меркель хотіла б скасувати санкції проти Росії якомога швидше, але поки не бачить для цього підстав.

Про це вона сказала на засіданні Християнсько-демократичної фракції у вівторок, 16 лютого, передає Reuters з посиланням на присутніх там депутатів.

Меркель не бачить передумов для зняття санкцій з Росії

Меркель не бачить передумов для зняття санкцій з Росії

Вони сказали, що Меркель заявила, що хотіла б зняти санкції "сьогодні, а не завтра". Однак це рішення має грунтуватися на фактах з виконання Росією взятих на себе зобов'язань по відношенню до ситуації в Україні, яких поки немає.

Нагадаємо, в грудні 2015 року ЄС на півроку продовжили санкції проти Росії, а США занесли в "чорні" списки більш ніж три десятки політиків і бізнесменів, пов'язаних з війною на Сході України, анексією Криму і Віктором Януковичем.

У новий "чорний список", опублікований 22 грудня американським Мінфіном, увійшли, зокрема, "Яндекс.Гроші", "Масандра" та Ялтинська кіностудія. Крім того, у переліку опинилися українська "дочка" Сбербанку, "Галс Девелопмент", "Оборонпром" і ряд інших військово-промислових компаній. У списку санкцій також "ВТБ 24" і ряд дочірніх підприємств ВТБ.

Санкції ЄС