Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Юристи і нардепи про "амністію" суддів часів Майдану: фарс і кругова порука

Позиція адміністративного суду не знайшла підтримки в суспільстві.

Майданівські адвокати розглядають рішення вищого адмінсуду про неможливість притягнення до відповідальності суддів за неправосудні вироки під час подій Революції гідності винятково як небажання системи очищуватися. Суддівська гілка влади мала б звільнити 330 служителів Феміди, наполягають юристи, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вони кажуть, що справи розглядалися за зачиненими дверима або вночі. Одні судді забороняли мирні зібрання, інші – забирали права в автомайданівців, ще частина садила за ґрати активістів.

Заяву ВАСУ про колізію норм різних законів правники вважають непереконливою.

"Через рік Вищий адміністративний суд говорить про наявність такої проблеми. Чому зараз? Чому раніше про це не говорили? Особисто я вже стаю переконаним, що ми знову стаємо свідками розіграшу якоїсь комедії, знову йдеться про якийсь фарс", - заявив адвокат Роман Маселко.

У парламентському комітеті кажуть, що закон, на який посилається адміністративний суд, недосконалий. Але він аж ніяк не дає можливості уникнути покарання суддям, що порушили присягу.

"Судова система використовує кругову поруку, щоб прикривати учасників суддівських беззаконь", - заявив нардеп Леонід Ємець.

Юристи чекають, що з цього приводу скаже Верховний суд. Однак нині можливість покарати суддів, що ухвалювали незаконні вироки активістам, є примарною. До всього, з 1 березня фактично призупинилося слідство щодо майданівських справ через незакінчену реформу прокуратури.

Вищий адмінсуд (ВАСУ) вирішив, що не зможе покарати суддів, які засуджували активістів Євромайдану. Про це заявив  голова ВАСУ Олександр Нечитайло. Він наголосив, що нардепи ухвалили закон "Про забезпечення права на справедливий суд", що стало причиною колізії у правовому полі. У документі передбачена норма про 3-річний термін притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, натомість у  перехідних положеннях документа встановлений  термін в один рік: з 27 лютого по 28 березня. У ВАСУ вирішили, що застосовувати мають саме норму, вказану у перехідних положеннях, та скасували три рішення Вищої ради юстиції про звільнення за порушення присяги суддів Майдану.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Відео Суддів, що приймали незаконні рішення щодо активістів Майдану, не покарають

Залиште свій коментар

Вибір редакції