Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Юрій Голик назвав шість пріоритетів для нової Верховної Ради

На його думку, пріоритетами депутатів повинні стати земельна реформа, велика приватизація, виведення економічних правопорушень з підслідності СБУ і поліції, захист інвесторів, інфраструктурний прорив на рівні законів і нормативів і легалізація грального бізнесу.

Радник колишнього голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, а нині керівник програми "Регіональний розвиток" аналітичного центру "Український інститут майбутнього" Юрій Голик в авторській колонці на сайті "Цензор" -  "Чого хотілося б від нової Верховної Ради" перерахував шість пріоритетів для народних депутатів.

"На жаль, минулий склад Ради виявився нездатним провести скільки-небудь глобально значущі економічні реформи. Маса прогресивних, важливих і потрібних законів роками припадала пилом в комітетах Ради. Тому окремими експертами вже знайдена маса "пояснень" - поганий президент, погані прем'єри і Кабміни, народ не той. Але, якщо бути до кінця чесними, сама Рада була на це не здатна. В силу маси суперечливих інтересів груп впливу всередині парламенту і майже кожної фракції. В результатіа ні земельної реформи, ані реальної великої приватизації, ані податкового або регуляторного прориву не сталося. Три фракції у новій Верховній Раді декларують свою прихильність економічним реформам. Що вони можуть зробити?"- написав Голик.

"Земельна реформа - найбільш доступний інструмент інвестиційного прориву. При цьому не особливо важливо яку модель ринку землі буде обрано. У будь-якому випадку це призведе до формування величезного ринку з масою гравців, зрозумілим активом з ясною цінністю і доданою вартістю. Давайте визнаємо чесно - ринок землі в Україні і так є. Але він повністю в тіні. Все, що потрібно зробити, легалізувати те, що і так функціонує", - вважає Голик.

Він також упевнений, що велика приватизації скоротить корупцію і підвищить ефективність підприємств, а створення спеціальної служби фінансових і економічних розслідувань позбавить співробітників СБУ і поліції "спокус".

"Кожен інвестор, який заходить сьогодні в Україну в перший раз або реінвестує в великий проект, - справжній герой. Але кожна інвестиція має отримувати захист від рекету або свавілля того чи іншого регулятора", - впевнений Голик.

Він також вважає, що новий парламент може і повинен зробити інфраструктурний прорив на рівні законів і нормативів: "Мова йде про дерегуляцію і демонополізацію всього ринку перевезень. Якщо порти, дороги - автомобільні дороги та залізничні, аеропорти і аеромаршрути перестануть бути полем корупції та монополізму, українська економіка отримає максимальний стимулюючий ефект. До того ж прискориться формування єдиного культурного і громадського простору. Тому що коли з кінця в кінець країни неможливо доїхати не втративши по дорозі колеса, про яку єдність може йти мова?"

Нарешті, Голик пропонує легалізувати гральний бізнес, який зараз знаходиться в тіні: "Давайте не будемо закривати очі і розповідати, що грального бізнесу в країні немає". Він упевнений, що легалізація призведе до скорочення тіньового бізнесу і корупції в політиці та правоохоронних органах, дасть бюджетам більше податків.

Залиште свій коментар

Вибір редакції