Ющенко показав пальці, відбиті столярством, та будівництво "фабрики клонування українців". Велике інтерв‘ю

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ющенко показав пальці, відбиті столярством, та будівництво "фабрики клонування українців". Велике інтерв‘ю

Третій президент розповів про свої будні та плани.

Журналіст програми "Життя відомих людей" на 1+1 поспілкувався з Віктором Ющенком напередодні його 66-річчя. Він розповів про виховання дітей та про свою головну мрію.

Інтерв'юер зустрівся з Віктором Андрійовичем напередодні ювілею у його маєтку в селі Нові Безрадичі. Це в 40 кілометрах від столиці. Тут Ющенко господарює на 3,5 гектарах землі.

скріншот з відео

Окрім триповерхового будинку, де живе родина, Ющенко побудував ціле мінісело. Тут є ферма, сад, ставок, столярна майстерня та пасіка. Перше, що побачили журналісти, коли зайшли до будинку - це довгі коридори та просторі кімнати, які повністю оздоблені українською атрибутикою, картинами та десятками вишитих рушників.

Нашим глядачам і мені справді цікаво, чим зараз займається третій президент України?

Порядок денний. Я б не сказав, що він у мене відрізняється від того порядку денного, коли я був прем’єр-міністром чи головою Національного банку, чи президентом. Я захоплений українськими проєктами. Мені хочеться, щоб ми завершили музей Голодомору. Мені хочеться, щоб ми завершили тему Бабиного яру, мені хочеться, щоб в Україні з’явився пам’ятник найкращому правителю – Мазепі. 

До того ж Ющенко продовжує жити активним політичним життям. Він і досі часто їздить за кордон, де зустрічається з експрезидентами інших країн. Є членом наглядових рад кількох провідних університетів України.

Ви знаєте, коли я був головою Національного банку, я ніколи не ходив у відпустку. Ніколи. Це у мене був якийсь принцип. Я думав, що як поїду у відпустку на 10 днів, на 15 -  щось станеться з моєю леді гривнею: чи то впаде, чи то не туди піде. 

І у мене було таке враження, що від неї не можна відступитися ні на хвилину. Чи ми говоримо там про прем’єрство… Там здавалося, що ціна твого робочого дня настільки важлива! Ну про яку відпустку ти говориш, про яку?..

А от чи не сумуєте ви, можливо, за саме таким політичним життям, яким ви жили, коли були президентом України, коли були прем’єром? Не сумуєте за тими часами?

Це вже минуло, і ти розумієш, що двічі у цю ріку не ступають, і не варто це робити. Колишнього президента не буває. Ти можеш кинути політику, але вона в тобі лишиться, і це вже не твоє бажання.

Але найважливішою для Віктора Андрійовича була і залишається родина. Він став першим президентом, чиє приватне життя було у всіх на очах. Дружина Катерина Чумаченко і п’ятеро дітей були поруч і під час Помаранчевої революції, і в лікарні, коли Ющенка рятували від отруєння, і протягом трьох виснажливих турів виборів – уся родина була разом. Наймолодшому, Тарасу, на той час було усього 6 місяців.

скріншот з відео

Ви раніше якось розповідали в інтервю, що у вас не було надто багато часу на сімю на дітей. Коли ви були президентом, не вистачало часу погратися з ними. А зараз є цей час?

Зараз є вже час, але дітей вже немає. Всі покинули хату, вже у кожного своя доля. Залишилися я, дружина, сучка Анька-Бєлька... Ну і все.

Єдиний з дітей, хто залишився жити з батьками - це син Тарас. І досі щоранку Віктор Андрійович проводжає його до школи.

Ось, наприклад, сьогодні я о 5 годині встав. Темно, вовки бігають кругом, я пішов на кухню, вмикаю програму. Мені цей час дуже милий, коли ще всі сплять, коли тобі ніхто не заважає. Готую свій чорний чай, азербайджанський з полином - і це гарно. Я люблю так починати свій день. Потім приготував сину таке, що він любить. І в цьому я бачу велику радість. Потім проводжу сина до школи, і потім вже починаєтсья такий графік, з якого вже не вистрибнеш.

Тарасові майже 16. Він навчається в Печерській міжнародній школі, захоплюється футболом та астрономією. 

Думаю, з нього вийде або будівельник, або інженер. Донька, навпаки, більш романтична, вона мій характер нагадує, лірик. Космос. Вона може стежкою йти, а ще 20 чоловік пройдуть - і вони того не побачать, що вона побачить! Вона побачить мурашку - може сісти на стежці і 20 хвилин щось із тією мурашкою говорити. Дивна дитина, дивна.

 Я пригадую, як Христинці було років 4. Тут, ви бачите, копанка, ставок. Якось ми сидимо біля цього ставочка всією родиною. А Христинка мостиком ходить, мама їй каже: "Христинко, гляди – впадеш", вона: "Мамо, не впаду". І миттєво у чоботях, в курточці з того мосту падає у воду. 

Батько все кидає, пірнає, там глибина метр вісімдесят, може, два. Занесли до хати. Катя відмиває її, а вона сидить ,зубами цокотить. І сама до себе та до мами каже: "Оце, мамо, від сьогоднішнього дня тато - мій справжній герой!" І це не порожні балачки. Я знаю, що по життю наші стосунки приблизно такі. 

Доньки Софія і Христина - вже студентки. У старших дітей Ющенка, Віталіни та Андрія, вже свої родини та діти.

А як часто до вас приходять в гості?

Часто. Онуки - часто, бо ми це любимо.

А які настанови, наприклад, даєте?

Я дуже хочу, щоб вони були самодостатні і розуміли, що їхня доля у їхніх руках.

Живуть так, як живе сьогоднішня молодь. Ходять у ті самі компанії. У мене серце болить, коли десята година вечора, а сина чи доньки ще немає вдома. Тоді сильно переймаюся. 

Мали рацію люди, коли казали: "Маленька дитина - менше турботи, більша дитина - більші й турботи". Так воно й виходить по життю.

Віктор Андрійович знає, про що говорить. Ще за часів президентства йому доводилося червоніти через старшого сина Андрія, який регулярно ставав героєм скандальних історій. Чого лиш вартий скандал 2005 року, коли журналісти вимагали від президента Ющенка пояснень, звідки його син бере кошти на розкішний спосіб життя. Проте сам Ющенко ніколи не сумнівався в порядності своїх дітей, і, попри все, завжди на їхньому боці.

Я щасливий, що всі мої діти мають той характер, на який люди, що з ними спілкуються, відразу звертають увагу. Ніхто з них не має пихи. Ніхто з них не має хамства - це те, чого я найбільше бажав своїм дітям. Вони дуже чутливі. Вони не байдужі до того, що ліворуч і праворуч у них робиться. Вони працьовиті, вони дуже працьовиті..

Проте пишається Ющенко не лише своїми дітьми, а й справою усього свого життя. Неподалік від дому третій президент зводить церкву, облаштовує невелике Співоче поле. Там же повним ходом триває робота і над хатою-музеєм Шевченка.

скріншот з відео

Ви відтворили будинок, так? Будинок мрії Тараса Шевченка? 

Це хата-мрія Тарасика Шевченка.

скріншот з відео

Кожна скульптура, кожен експонат на території садиби - гордість господаря. Про них він може розповідати годинами. Кожен крок будівельників Ющенко контролює особисто. Багато чого господар робить власноруч.

Там є сабвільний станочок, ви бачите? 

І ви на цих всіх станках вмієте вирізати?

Пальців немає, бачите? Пальців немає - це перша прикмета того, що людина столяр.

Віктор Андрійович переконує: усе це будівництво - не просто його хобі, а справа, у якій він розчиняється, адже обожнює все українське. Ще за часів президентства Ющенкові закидали, що він замість того, аби творити нову історію, занадто захоплюється прадавньою. Мовляв, не глечики старі треба збирати, а про майбутнє думати. Та Ющенко впевнений – українці ніколи не полюблять свою землю, поки не будуть знати і цінувати свою історію.

скріншот з відео

Знаєте, завдання всього цього комплексу - щоб сюди заходили хохол, малорос, новорос, гопник та ватнік. Три години походили по музею і назад виходив українець. Це фабрика для "клонування" українців. Я думаю, нам бракує глибокого усвідомлення того, ким ми є.

Сьогодні, коли діти роз’їхались, а на його плечах більше немає відповідальності за всю країну, Віктор Андрійович понад усе мріє завершити роботу над музеєм і зустріти перших відвідувачів.

Хто сюди зможе приходити? Це буде відкритий музей?

Усі. Це відкритий музей, його мета - пізнати українську культуру.
 

 

Інтерв’ю брав журналіст Тарас Себестянович для програми "Життя відомих людей", 1+1.

Яку музику слухає Віктор Ющенко

Яку музику слухає Віктор Ющенко
Наступна публікація