З районних держадміністрацій звільнять понад 18 тисяч чиновників – Дубілет

З районних держадміністрацій звільнять понад 18 тисяч чиновників – Дубілет

Фото: УНІАН

Скорочених держслужбовців обіцяють не кидати напризволяще.

Штат районних державних адміністрацій в Україні скоротять на 18449 позицій.

Про це повідомив міністр Кабміну Дмитро Дубілет у фейсбуці.

Він назвав таке рішення "непростим, але необхідним" заради підвищення ефективності роботи державних органів.

Дубілет пояснив, що протягом останнього уряд проаналізував всі функції РДА – їх нарахували 111 за 11 напрямами. "Кожен з цих напрямків ми розклали на атоми. До обговорення ми залучили всі профільні міністерства, а також співробітників ОДА і РДА", - написав міністр.

За його словами, уряд керується такими принципами скорочення:

  • Частина функцій дублюються з об'єднаними територіальними громади (ОТГ). Він зазначив, що у тих регіонах, де ОТГ сформувалися хоча б частково, відбувається дублювання.
  • Частина функцій виявилися застарілими, невимірювальними та неефективними. "Їх ми ліквідовуємо", - сказав Дубілет.
  • Частину функцій можна перенести на вищий рівень – ОДА, територіальні органи центральних органів влади або навіть Київ.
  • Частина функцій об'єднується.

Міністр запевняє, що удар по скорочених чиновниках намагаються мінімізувати такими способами:

  • Співробітників попереджають про скорочення за 2 місяці, виплачують їм всі компенсаційні витрати, зокрема за невикористані щорічні відпустки.
  • Разом зі Службою зайнятості кожному держслужбовцю підшуковують нову роботу, навіть до моменту звільнення. Кожного буде супроводжувати кар'єрний радник, який складе індивідуальний план працевлаштування. До цього залучають широке коло організацій. Також співробітників запросять пройти профілювання.
  • До процесу залучені Профспілки. Через мережу своїх регіональних представництв вони будуть працювати з кожним держслужбовцям індивідуально.
  • Разом з Міністерством цифровий трансформації і Міністерством економіки уже в січні планується запустити курс з ІТ-грамотності. Ці базові курси дозволять держслужбовцям безкоштовно навчитися цифровим навичкам і стати більш конкурентними на ринку праці.

Ми скорочуємо штат районних державних адміністрацій (РДА) на 18449 позицій. Поки в наших державних органах нормально не...

Опубліковано Дмитрієм Дубилетом Четвер, 31 жовтня 2019 р.

Нагадаємо, 2020 року в Україні видатки на утримання чиновників скоротять на десяту частину. Президент запевнив, що це скорочення не повинно торкнутися учителів та лікарів.

Що про скорочення кількості депутатів думають українці

Що про скорочення кількості депутатів думають українці

Повʼязані теми:

Наступна публікація