Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За голоси громадян змагаються 22 партії і понад 5 тисяч мажоритарників.

21 липня в Україні відбуваються парламентські вибори – на виборчі дільниці завітали й кандидати у народні депутати.

Голосувати політики приходять у гарному настрої і здебільшого з родинами.

Фотогалерея Як голосують кандидати в народні депутати (10 фото)

Раніше лідери партії розповіли, за кого і що голосували. Так, експрезидент Петро Порошенко та лідер партії "Європейська солідарність" сказав, що "проголосував за ЄС, проголосував за НАТО". Очільник "Голосу" Святослав Вакарчук серед іншого розповів про "гарний знак", який отримав напередодні виборів, а глава "Слуги народу" Дмитро Разумков проголосував дуже швидко і одразу запевнив, що показувати "галочку" точно не буде. 

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Через місяць, 20 червня Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від "Народного фронту". На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв'язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори відбуватимуться за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша - за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями будуть 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагатимуться понад п'ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів. Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата.

ВідеоПарламентські вибори 2019: як голосували кандидати у депутати та топ-чиновники

Президент вже веде перемовини із новим прем'єром, а спікер Верховної Ради обіцяє допомагати своєму наступнику. Про гучні заяви топ-політиків на виборчих дільницях – дивіться у сюжеті.  

Парламентські вибори 2019: як голосували кандидати у депутати та топ-чиновники

Залиште свій коментар

Вибір редакції