З жартами про інтим і суворим вироком комітету: як депутати зробили крок до позбавлення недоторканості Розенблата

Генпрокурор не міг приховати задоволення підсумками голосування.

Регламентний комітет Верховної Ради погодився на позбавлення недорканності та арешт нардепа від Блоку Петра Порошенка Борислава Розенблата. Його колеги вперше на цьому тижні стали на бік Генпрокуратури, після чого Юрій Луценко назвав це "зламом старої системи недоторканних каст", ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Розенблат не став заперечувати, що зустрічався з жінкою, котра фігурує у справі в якості агента НАБУ "Катерини". "Багато разів зустрічався на тему особистості та життя. Інтимних стосунків не було", - заявив він. За легендою, Катерина представляла арабську фірму, яка хоче видобувати бурштин на Житомирщині. За сприяння цьому впливовий депутат просив 200 тисяч доларів.

ВідеоРегламентний комітет ВР погодив позбавлення недоторканності Розенблата

Як свідчить відео НАБУ, агент Катерина передала Розенблату через його охоронців загалом понад 250 тисяч доларів. Вони вже дали свідчення. Частину коштів депутат, за даними слідства, роздавав різним державним органам для отримання потрібного арабській фірмі рішення. Після наведених доказів, жоден член комітету не став на захист Розенблата, однак сам він назвав відео фальшивкою.

Генпрокурор Юрій Луценко гостро розкритикував не тільки корупційну діяльність депутата, але й окремі його репліки, зокрема, щодо "дебільної країни" на адресу України. Нардепа він закликав негайно складати мандат, у відповідь на що Розенблат попросив не чинити на нього тиску. Після голосування комітету керівник ГПУ не приховував задовлення. Він заявив, що зміни йдуть у правильному напрямку – зокрема, змінюється ставлення депутатів до своїх прав і обов'язків.

Остаточне рішення щодо того, віддавати чи ні Борислава Розенблата в руки слідчих, його колеги прийматимуть у сесійній залі наступного четверга. Можливо, що до цього часу регламентний комітет розгляне долю ще одного фігуранта прокурорівських подань – опоблоківця Михайла Добкіна. Луценко вже заявив, що без цього політика комплект подань ГПУ був би неповним.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

Залиште свій коментар