За 4 місяці після виборів загальна підтримка опозиції зросла на 5%

За 4 місяці після виборів загальна підтримка опозиції зросла на 5%

Маятник політичних симпатій України повернувся у сторону опозиції / Фото: УНІАН

І рівно на стільки ж впала підтримка партій, що формують нині більшість.

Якби вибори до Верховної Ради відбулися наприкінці лютого, то  у результаті до парламенту пройшли б ті ж самі політичні сили, що і здобули перемогу наприкінці жовтня 2012-го.

У результаті відсіювання "невизначених" за Партію регіонів проголосували б 28,2% виборців, за "Батьківщину" – 22%, за партію "УДАР" – 20,4%, за "Свободу" – 13,5%, за КПУ – 10%. Інші партії набрали б близько 6%, повідомляє соціологічна група "Рейтинг".

Звідси можна зробити висновок, що сукупна підтримка опозиційних партій ("Батьківщини", "УДАРу" і "Свободи") збільшилась з 50 до 56%, водночас сукупна підтримка партій, які формують більшість у парламенті (Партії регіонів та КПУ), зменшилась з 43 до 38%. "Нові" парламентські партії ("УДАР" і "Свобода") додали в підтримці, "старі" ("Батьківщина", Партія регіонів та КПУ) – втратили.

Нагадаємо, на виборах у ВР в 2012 році Партія регіонів набрала рівно 30% голосів виборців. Менше, ніж на 5 відсотків від них відстала партія Об'єднаної опозиції "Батьківщина" - 25,54%.

Із третім результатом 13,96% у парламент пройшла партія Віталія Кличка "УДАР". Трохи менше набрала Комуністична партія - 13,18%.

Із результатом 10,44% виборчі перегони закінчила партія "Свобода".

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація