За антипольськими заходами в Україні стоять російські гроші – Євродепутат

Боні назвав Росію "найактивнішою країною, яка веде першу настільки організовану інформаційну війну у кіберпросторі".

Росія спонсорує різні антипольські заходи в Україні і координує агресивну інформаційну кампанію в Мережі проти України та інших країн Заходу.

Про це в розповів депутат Європарламенту, заступник голови делегації парламентської співпраці з Україною Міхал Боні, передає Укрінформ.

"Росіяни також активно впливають фізично і у кібепросторі на польсько-українські відносини. Я не маю жодних ілюзій, що за різними антипольськими заходами в Україні стоять російські гроші", - сказав Боні.

За його словами, не йдеться навіть не стільки, наприклад, про факт нещодавнього підпалу польської школи у Мостиськах на Львівщині, а про те, що потім навколо цієї події створювалося твітами чи постами у Facebook, як це інтерпретувалося.

На думку Боні, якби така подія сталася 20-30 років тому, то про це згадали б коротко на десятій сторінці газети і з цього не було якого надзвичайного розголосу.

"Натомість зараз Інтернет є інструментом, який маловагомі події підвищує до рангу надважливих із метою роздмухування різноманітних емоцій у суспільстві. І власне тому я відверто кажу, що за цим стоять росіяни, оскільки вони хочуть, аби українсько-польські відносини були поганими, щоб Україна не могла трансформуватися",- прокоментував депутат Європарламенту.

Окрім того, він додав, що атакуючи чи впливаючи на людей інформацією, у Росії ставлять за мету знизити авторитет і довіру до української влади, президента, намагаються показати у максимально негативному світлі дії українців на сході України.

"Росія безперервно веде кібервійну в Україні і про це треба відверто говорити. Вона має дуже розвинуті інструменти для цього. Москва однією з перших створила фабрику тролів, які придумують різні події, а потім коментують їх", - наголосив європейський політик.

Боні назвав Росію "найактивнішою країною, яка веде першу настільки організовану інформаційну війну у кіберпросторі".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у польському місті Нова Гута троє чоловіків побили 17-річного українця, який разом зі своїм другом, місцевим мешканцем, грав у баскетбол на стадіоні. За попередніми даними, незнайомці підійшли до хлопців і почали чіплятися до українця, його друг спробував заступитись за нього, проте зловмисники відштовхнули молодика, а один із них його вдарив. 

ВідеоЕксклюзив ТСН: посол Польщі бачить російський слід у нападі на консульство

Залиште свій коментар