"За мною справа не заіржавіє": Лукашенко сказав, коли визнає Крим "російським"

"За мною справа не заіржавіє": Лукашенко сказав, коли визнає Крим "російським"

Фото: Associated Press

Лукашенко каже, що піде на цей крок, хоча його "багато що пов'язує".

Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь визнає незаконно анексований державою-агресором Крим російським, коли "останній російський олігарх" почне поставляти на півострів продукцію.

Трансляція виступу Лукашенка ведеться на YouTube 9 серпня.

Лукашенко каже, що він навіть готовий "переступити Будапештську декларацію".

"Коли останній олігарх в Росії визнає Крим і почне поставляти туди продукцію, за мною справа не заіржавіє. Хоч мене багато що пов'язує. Будапештська декларація. Пам'ятаєте, ми її підписували? Назарбаєв, Єльцин, Лукашенко, Клінтон, Тоні Блер чи хто там у Великій Британії був. Ми її підписали, почитайте. Мій підпис там стоїть. Але я і через це переступлю", - сказав Лукашенко.

Він звинуватив Україну в закритті повітряного простору і дорікнув тим, що зовсім нещодавно вболівав за Україну більше, ніж за Білорусь.

"Україна бачите, що творить? У мене руки розв'язані - і Крим, і все інше. Вони заявили: Лукашенко полетить в Крим через Росію! Так ви закрили простір, я через Україну не можу полетіти. Безумці! Ще в чомусь мене дорікають, коли я більше вболівав за Україну, ніж за Білорусь, ще зовсім недавно", - висловився Лукашенко.

Нагадаємо, Олександр Лукашенко наказав прикордонникам повністю закрити кордон з Україною. Він заявив, що, мовляв, з України до Білорусі "надходить величезна кількість зброї".

Своєю чергою, Державна прикордонна служба України не отримувала повідомлень про "перекриття кордонів" з Білоруссю. Українські прикордонники додали, що від серпня 2020 року на кордоні з Білоруссю несуть службу у посиленому режимі, як на сухопутному, так і на річковому сегментах.

Раніше перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила, що Україна діятиме миттєво проти будь-які спроби легітимізувати окупацію Криму Росією, і якщо принаймні один літак білоруської авіакомпанії опиниться на території окупованого Криму - санкції будуть неминучі з усіма негативними наслідками.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація