За півтора тижні до місцевих виборів ЦВК заборонила агітацію у Маріуполі та Красноармійську
Депутати заявляють про можливий зрив виборів і цього разу
© скриншот з відео
Скандальне рішення ЦВК. За півтора тижні до місцевих виборів комісія заборонила будь-яку передвиборчу агітацію у Маріуполі та Красноармійську. Після зриву 25 жовтня, вибори у цих містах призначили на 29 листопада. Однак і вони тепер можуть не відбутися, заявляють кандидати. І готують позови до судів.
Рішення ЦВК розсварило засідання. Більшість вимагає направити термінове звернення до Києва з вимогою скасувати скандальну ухвалу.
Член міської комісї не може зрозуміти логіки. Щоб призначити після зриву нові вибори в Маріуполі та Красноармійську, Верховна Рада ухвалила новий Закон. Натомість ЦВК, забороняючи агітувати - посилається на старий. Мовляв, байдуже, що вибори в містах минулого разу не відбулись, агітація завершена. Журналісти ще зранку звернулися до ЦВК з проханням про коментар. Єдина на цей час позиція - коментар одному з видань заступника голови ЦВК Андрія Магери. Він не прибічник такого рішення, але виявився в меншості.
"Як можна забороняти агітацію, якщо до голосування залишається більше тижня. Що робити увесь цей тиждень? Мовчати? Все одно всі розуміють, що де-факто - агітація буде і якщо з нею не має можливості боротися, то можливо її потрібно легалізувати?" - йдеться у заяві чиновника.
Місцеві кандидати назвали заборону агітувати порушенням їхніх прав у виборчому процесі.
"Юристи нашої партії зараз обговорюють це питання, можливо будуть певні скарги, зараз це в процесі вирішення, тому, що до дня виборів залишилося не багато", - каже керівник політичної партії "Опозиційний блок" Андрій Федай.
Натомість кандидати від демократичних сил, звинувачують ЦВК у підіграванні саме "Опоблоку", який має в Маріуполі вплив на найбільші підприємства, а відтак і на робітників. Їм бігборди не потрібні.
"Ми знаємо, що будуть підвози з комбінатів, що нічого не змінюється, а нашу єдину можливість, що ми просимо людей прийти проголосувати. Нам і це не дозволяють", - каже кандидат в депутати від ВО "Батьківщина" Галина Однорог.
Нагадують тут і чому були зірвані попередні вибори. Приміщення, в якому засідала міська виборча комісія - є власністю Рената Ахметова. І бюлетені, які виготовляли на його ж друкарні. Тоді в них виявили низку порушень і не дали потрапити на дільниці.
Так чи інакше, нині політичної реаклами в місті обмаль. Замість неї на рекламних щитах заклики прийти і проголосувати 29 листопада.