За рік після глобального обміну полоненими кількість політв'язнів збільшилася – адвокат

За рік після глобального обміну полоненими кількість політв'язнів збільшилася – адвокат

За його словами, не відбулося і "юридичного очищення" стосовно звільнених заручників Кремля.

Упродовж року з моменту масштабного обміну полоненими між Росією та Україною, кількість українських політв'язнів у російських в'язницях збільшилася, а "справу" проти українських моряків в РФ так і не закрили.

Про це написав у Facebook адвокат Микола Полозов.

"На жаль, за минулий рік кількість українських політв'язнів збільшилася. Після "великого обміну" у вересні 2019 року в російських в'язницях на материку і в окупованому Криму утримувалося 113 осіб. Сьогодні 135. Сотня з них — це кримські татари. Навіть за російськими мірками масові обшуки і затримання в Криму є незвичайним явищем", — написав Полозов.

Ровно год назад произошло большое волнующее и радостное событие - домой в Украину вернулись 24 военных моряка и 11...

Опубліковано Nikolai Polozov Понеділок, 7 вересня 2020 р.

За його словами, не відбулося і "юридичного очищення" стосовно звільнених заручників Кремля.

"Окреме питання це "юридичне очищення". Наприклад, після звільнення Едема Бекірова, російські правоохоронці і суд оголосили його в розшук, зробивши вигляд, що їм нічого не відомо про його звільнення в межах обміну. ​​Справа українських моряків теж не закрита. Вона лише зупинена, і вони також перебувають під дамокловим мечем активності й інтересів Слідчого управління ФСБ Росії", — зазначив адвокат.

Нагадаємо, 7 вересня 2019 року відбувся обмін полоненими між Україною та РФ у форматі "35 на 35". Літак з українськими бранцями приземлився у столичному аеропорту "Бориспіль", де на нього чекали рідні та близькі, журналісти і президент України Володимир Зеленський. Серед українців, які повернулися додому – Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Павло Гриб, Володимир Балух, Микола Карпюк, українські моряки, захоплені росіянами у Керченській протоці та інші.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів