Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
За рік Україна сплачує міжнародним кредиторам "другий" оборонний бюджет

Сума на обслуговування боргу майже дорівнює бюджетним витратам на безпеку.

У найближчі п'ять років Україна повинна виплатити зовнішнім кредиторам 33 мільярди доларів. Вражаючу цифру назвав прем'єр Володимир Гройсман під час попереднього звіту уряду у комітеті Верховної Ради, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За його словами, цього року обслуговування зовнішнього боргу обійдеться у 5 мільярдів доларів – ця сума майже дорівнює річним витратам держави на оборону. У кредитний зашморг Україна потрапила завдяки тим урядам, які від 2005-го і до 2014-го наростили 50 мільярдів доларів зовнішнього боргу, тож нині без допомоги МВФ та інших фінансових організацій не обійтися.

Відео33 мільярди доларів повинна виплатити Україна зовнішнім кредиторам у найближчі п'ять років

Вражаючу цифру назвав прем'єр Володимир Гройсман під час попереднього звіту уряду у комітеті Верховної Ради. Цього року обслуговування зовнішнього боргу, за якого словами, обійдеться у 5 мільярдів доларів. Ця сума майже дорівнює річним витратам держави на оборону. У кредитний зашморг, пояснює прем'єр, Україна потрапила завдяки тим урядам, які за дев'ять років, з 2005-го і до втечі Януковича, наростили 50 мільярдів доларів зовнішнього боргу. Тож нині без допомоги МВФ та інших фінансових організацій не обійтися. 

33 мільярди доларів повинна виплатити Україна зовнішнім кредиторам у найближчі п'ять років

Співпрацю з ними Гройсман називає вимушеною, але корисною з огляду на реформи, до яких Україну спонукають міжнародні кредитори. Розірвати зачароване коло Україна зможе, досягнувши економічного зростання на рівні 5-7%. "Це наша вимушена співпраця. Але багато реформ і змін, які ми робимо в її рамках, вони економіку оздоровлюють і забезпечують стабільність. Це вимушена наша міра, співпраця. Але що я бачу в перспективі – сильна, самодостатня економіка", - наголосив Гройсман.

Як уже повідомлялося, Міністерство фінансів України планово розмістило облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) і залучило до держбюджету 1,456 млрд грн і 305,1 млн доларів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції