Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
За закон про квоти найстаранніше проголосували радикали, а "Опоблок" як міг протестував

Пофракційне голосування за збільшення української мови у теле- та радіоефірах.

У голосуванні за мовний закон більшість парламентських фракцій продемонстрували нечасту єдність. Про це свідчать результати поіменного голосування.

Так, з фракції Блоку Петра Порошенка "за" висловились 107 зі 140 депутатів, і лише один нардеп утримався. 12 нардепів вирішили взагалі не голосувати, хоча й були зареєстровані на засіданні, серед тих, хто не голосував – Олексій Гончаренко, який напередодні заявляв про своє невдоволення. Підтримав проект і Сергій Лещенко, хоча його наречена Анастасія Топольська висловлювала дуже різке невдоволення квотуванням мови у ефірах.

Більшість народофронтівців також закон підтримали – 68 з 81. Троє з фракції не голосували, серед них радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Так само велику підтримку проект отримав у "Самопомочі", "Батьківщині", а у Радикальній партії взагалі "за" проголосували майже всі - 19 з 20 нардепів, один не голосував, проте прогульників у фракції не було.

Водночас низький показник голосування "за" у групі "Відродження" та серед позафракційних нардепів. У "Відродженні" більшість не голосували – 16 з 26, ще шестеро були відсутніми, а підтримали квотування лише четверо нардепів. Серед позафракційних "за" голосували 28 з 47 нардепів і один голос проти.

А от у "Опоблоці" закон не отримав жодного "так". Саме серед опоблоківців, окрім одного позафракційного, зібрались противники закону – 14 "ні", ще 9 нардепів утримались, 16 вирішили не голосувати, а четверо – не прийшли на засідання.

Поіменне голосування за закон про мовні квоти from tsnua

Нагадаємо, 16 березня під час засідання Верховної Ради нардепи у першому читанні ухвалили закопроект, що передбачає збільшення квот української мови в аудіовізуальних засобах масової інформації.

Метою законопроекту є закріплення законодавчих гарантій при здійсненні телерадіомовлення, зокрема встановлення обов'язкової частки телевізійних передач, в тому числі передач новин, виконаних українською мовою протягом доби.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації (друге читання) (вручено 23.05.2017) from tsnua

Залиште свій коментар

Вибір редакції