Amnesty International визнала заарештованого кримського активіста Мустафаєва в’язнем сумління

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У генпрокурора РФ вимагають звільнити активіста.

Правозахисна організація Amnesty International визнала фігуранта другої бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" та одного із активістів "Кримської солідарності" Сервера Мустафаєва, затриманого окупанти, в'язнем сумління. Включення активіста до цього списку має допомогти в його звільненні.

Про це йдеться у повідомленні організації. 

Крім того, правозахисники закликали російського генерального прокурора звільнити активіста з ув'язнення й зняти з нього обвинувачення. Організація повідомляє, що Мустафаєва переслідують виключно через його правозахисну діяльність. Окупанти закидають затриманому нібито тероризм і утримують в камері з антисанітарією в чотири квадратні метри.

Адвокатка Лілія Гемеджи зазначила, що тепер під час всіх міжнародних зустрічах і міжнародних контактах захисники зможуть передавати документи Amnesty International, що стане прискорити процес звільнення активіста Мустафаєва.

Як повідомлялося раніше, 21 травня в Криму підконтрольні Росії силовики затримали координатора "Кримської солідарності" Сервера Мустафаєва і кримського татарина Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до бахчисарайської справи "Хізб ут-Тахрір" - ісламська партія, яка вільно працює в Україні і Європі, а також в більшості країн світу, але вважається забороненою в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши в список об’єднань, названих "терористичними".

У вересні  2019 року Мустафаєва окупанти перевезли з пів острова на південний захід Росії. Наразі його планують перевезти в Ростов-на-Дону, де окупанти збираються влаштувати суд у його справі. 

Відео У Москві затримали кримських татар, які приїхали на апеляцію фігурантів справи "Хізб ут-Тахрір"

До автозаків потрапили пів сотні людей. Справу щодо "Хізб ут-Тахрір" сьогодні розглядає Верховний суд Росії. Чотирьох кримських татар торік у грудні Кремль засудив за створення філіалу релігійної організації, яка заборонена в Росії.  

У Москві затримали кримських татар, які приїхали на апеляцію фігурантів справи "Хізб ут-Тахрір"

Залиште свій коментар

Вибір редакції