Адвокат розповів, як будуть звільняти сина Джемілєва з російської колонії

В Україні припускають, що російські правоохоронці можуть влаштувати провокацію під час його звільнення.

Українські дипломати будуть присутні у колонії під час звільнення сина Джемілєва, щоб запобігти можливим провокаціям російських правоохоронців.

Про це заявив російський адвокат ув'язненого Микола Полозов, пише "Крим.Реалії".

"Планується, що консули приїдуть до колонії на службовому транспорті, на якому і переміщатиметься Хайсер. Цей транспорт не підлягає огляду і зупинкам", – наголосив він, пояснивши, що це необхідно для мінімізації ризиків, пов'язаних із намірами родини Джемілєва привезти його після звільнення з колонії до Києва.

На думку адвоката, це буде мінімальною гарантією того, що щодо Хайсера не здійснюватимуться провокації з боку російських правоохоронців.

"Не можна виключати, що стосовно Хайсера можуть сфабрикувати нову справу. Ну, наприклад, що він щось вкрав у колонії або напав на охоронця. Також провокації можливі, коли він звільниться. Хтось може підбігти, кинути якийсь набій, і це стане підставою для його подальшого затримання", - додав Полозов.

За його словами, основним завданням на момент звільнення Хайсера буде забезпечення повної його ізоляції від можливості доступу будь-яких правоохоронних органів Росії.

Водночас Полозов зазначив, що не виключає заборони Джемілєву на виїзд із Росії через дію щодо нього трирічного адміністративного нагляду. У такому разі його буде доправлено на територію українського консульства в Росії, і він залишиться там до вирішення всіх проблемних моментів.

Зазначимо, термін відбування покарання Джемілєва закінчується в суботу, 26 листопада, однак за російським законодавством, він має бути звільнений в останній робочий день перед завершенням терміну, тобто в п'ятницю, 25 листопада.

Нагадаємо, 10 червня 2014 року Хайсера Джемілєва засудили до п'яти років ув'язнення в колонії загального режиму за ненавмисне вбивство, розкрадання і зберігання зброї. Присяжні визнали Джемілєва винним. 2 вересня Верховний суд РФ пом'якшив вирок на півтора року.

Раніше у РФ визнали визнали українське громадянство Хайсера, котрий виступав проти надання йому російського громадянства, яке автоматично давали мешканцям окупованого Криму.

Згодом, 27 жовтня, Астраханський обласний суд підтвердив відмову в умовно-достроковому звільненні кримчанину Хайсеру Джемілову.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: