Заблоковані входи та штовханина за сміттєвоз: Рада завершує сесію під гучні акції на вулиці

Депутати спромоглися схвалили лише одну з намічених реформ.

Верховна Рада України дозволила арештувати Михайла Добкіна на тлі гучних мітингів із сутичками під парламентом. Активісти блокували усі шість входів і виходів з будівлі, включно з підземним, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

О 9:00 на вулиці Грушевського біля Верховної Ради зібралися молоді люди у футболках з тризубами. Майже в кожного в руках – палиця або файєр. Вони чатували на місці, звідки народні депутати найчастіше виїжджають з роботи. "Ми заблокували виїзд з Верховної Ради і не даємо їм розблоковувати далі. Поліція намагається нас відтіснити, ми спокійно стоїмо на своїх місцях", - розповідали мітингувальники. Інша їх частина чатувала на народних депутатів, що йдуть пішки – в такий спосіб ловлять Олега Барну, якого за сварку з активістами закидали яйцями.

ВідеоАктивісти впродовж дня пікетували ВР, аби депутати зняли недоторканність з Добкіна

Тим часом під ВР на Грушевського почалися сутички між активістами та поліцейськими. Спецпризначенці поливали мітингувальників газом, а ті у відповідь кидали димові шашки. Виявилося, що живим щитом і сутичками люди боронили водія сміттєвоза, який зупинився навпроти будівлі парламенту. Поліцейським така зупинка не сподобалась, але пізніше з'ясувалося, що сміттєвоз просто зламався. Його водій Юрій діями копів обурюється і жартує, що стає на бік пікетувальників і вивантажить сміття. Головний поліцейський виправдовується, що сміттєвоз йому здався підозрілим. "Давайте згадаємо Європу і які там бувають події зі сміттєвозами, і як там гинуть люди, я не одноразово говорив, що дуже великій в країні рівень терористичної загрози", - наголосив Андрій Крищенко.

Ще одна сутичка сталася через інше авто – карету швидкої, сирена якої не вщухає. Охороняли машину з десяток молодиків. Аби вгамувати сирену, поліцейські перевіряють номери автівки – стається сутичка. Внаслідок перевірки з'ясовується, що автомобіль належить приватній клініці, яка розташована в приміщенні Інституту серця і пов'язана з його директором Борисом Тодуровим.

Фотогалерея Активісти заявили про блокування усіх виходів із Верховної Ради, в тому числі й підземного (4 фото)

Після обіду Київ накриває злива, і більшість людей розходяться. Сцену на площі біля парламенту згортають. Надвечір під Верховною Радою все ж таки залишалися найстійкіші мітингувальники, а всі входи і виходи були перекриті до 19:00. Після цього останні активісти пішли з-під парламенту.

Кореспондент ТСН Мар'яна Бухан

Залиште свій коментар