Заборона експорту нафти з РФ може підірвати нацбезпеку країни - "Укртатнафта"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У компанії також стверджують, що заборона може призвести до колапсу на паливному ринку.

Українська нафтопереробна галузь може повністю забезпечити країну нафтопродуктами за відповідної підтримки держави, що дозволить усунути залежність України від імпортного палива з Росії.

Про це йдеться у прес-релізі компанії "Укртатнафта", яка є оператором Кременчуцького НПЗ.

"Укртатнафта" неодноразово звертала увагу державних структур і громадськості на загрозливу залежність паливного ринку України від монопольних поставок нафтопродуктів з РФ. Тепер, коли припинення таких поставок стає реальністю, це дійсно може призвести до колапсу не лише на паливному ринку, але й в українській економіці і підірвати національну безпеку країни", - наголошується у повідомленні.

В "Укртатнафті" стверджують, що збільшать переробку нафтової сировини каспійських родовищ і забезпечать країну "нафтопродуктами високої якості в повному обсязі, аби стабілізувати ситуацію на вітчизняному ринку".

У компанії закликали керівництво країни до розробки та впровадження комплексу заходів з усунення податкових та інших преференцій, які поширюються на поставки нафтопродуктів з РФ. "При цьому сприяння вітчизняним нафтопереробним підприємствам у нарощуванні власного виробництва стане запорукою забезпечення потреб економіки держави в паливі та диверсифікації поставок нафтопродуктів", - підсумували у компанії. 

Нагадаємо, у четвер, 18 квітня, прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв, оголосив, що Росія встановлює заборону на експорт нафти і нафтопродуктів до України. За його словами, деякі російські товари можна буде вивозити до України лише після спеціального дозволу. До цієї категорії входить продукція ПЕК, зокрема вугілля і нафта, і нафтопродукти. Заборона почне діяти від 1 червня 2019-го.

ВідеоРосійську нафту та нафтопродукти більше не експортуватимуть в Україну

Так вирішив російський уряд у відповідь на "недружні" дії України – йдеться про розширення торгових антиросійських санкцій, які Кабмін посилив минулого тижня.  Більше 40% нафтопродуктів, зокрема, дизелю, на українському ринку - саме російські. Окрім палива, Москва припиняє ввезення продукції машинобудування, металообробки та легкої промисловості.  

Російську нафту та нафтопродукти більше не експортуватимуть в Україну

Залиште свій коментар

Вибір редакції