Заборона комунізму. Як позбавлятимуть Україну залишків радянського минулого

Заборона комунізму. Як позбавлятимуть Україну залишків радянського минулого

За пропаганду комунізму можна сісти за ґрати на 5 років.

Культурологи й кінематографісти переймаються, що під заборону можуть потрапити навіть фільми Довженка. 

Пропаганда комуністичного та нацистського режимів в Україні тепер поза законом. Відтепер публічне заперечення злочинів цих режимів, публічне використання та пропаганда їхньої символіки каратиметься п'ятьма роками ув'язнення.

Як йдеться в сюжеті ТСН.19:30, за ґратами тепер можуть опинитися навіть продавці сувенірів. Наприклад, на Андріївському узвозі в Києві досі повно радянської символіки – знамена, вушанки й навіть документи часів СРСР.

Продавці ж сувенірів на появу журналістів реагують агресивно. Вони поки що не знають, що за розповсюдження можна сісти за ґрати. Тож тепер їм доведеться переосмислити, які сувеніри продавати.

Також, згідно із новим законом, з вулиць доведеться прибрати пам'ятники всім червоноармійцям. Водночас, як пояснюють активісти, збивати з надгробків та солдатських нагород радянську символіку, як це робили в Німеччині після перемоги фашизму, не будуть.

Водночас почали перейматися культурологи й кінематографісти. Наприклад, що робити з радянським кіно і як його показувати і чи показувати взагалі - голова спілки кінематографістів наразі не уявляє. На його думку, символіка і пропаганда - це різні речі.

"Якщо буде поставлене завдання, щоб ніякої взагалі символіки, то тоді взагалі під ніж полетять, починаючи з українського фільму Довженка "Земля" 30-го року. Його можна легко потрактувати, як тоталітарний", - говорить Сергій Тримбач.

Радянську символіку, ймовірно, доведеться зняти з будинків. Крім того, будуть перейменовані назви вулиць. На розкачування місцевим владам дається три місяці. Водночас військові прапори не підпадають під визначення тоталітарної символіки . Носити ордени ветерани другої світової можуть спокійно і вдома і на публічних заходах.

"Визнання героями і борцями за українську незалежність всіх, а не тільки умовно червоних - це є надзвичайний широкий крок до суспільного залагодження. Це зовсім не означає, що ми забороняємо, що ми відрікаємось від тих 6 млн радянських, які боролися за перемогу над нацизмом в Європі. Ми просто по-іншому розставляємо акценти", - говорить Сергій Громенко.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта.

Верховна Рада очистила Україну від залишків комуністичного минулого

Верховна Рада очистила Україну від залишків комуністичного минулого

Повʼязані теми:

Наступна публікація