Лукашенко підписав нові закони проти ЗМІ: заборонено опитувати громадськість і транслювати протести

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Лукашенко підписав нові закони проти ЗМІ: заборонено опитувати громадськість і транслювати протести

Associated Press

Журналістів позбавлятимуть акредитації за "поширення неправдивих відомостей" і робитимуть це за рішенням не лише суду, а й - Мінінформу.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав закони, якими суттєво обмежується робота ЗМІ, електрозв'язок і проведення масових заходів. Зокрема, розширюється перелік інформації, забороненої для поширення в ЗМІ і забороняється висвітлювати масові акції в реальному часі.

Про це повідомляє державне інформагентство БЕЛТА. 

Першим законом вводиться заборона на розміщення результатів опитувань громадської думки, проведених без отримання необхідної акредитації. Прокурорам надається право обмежувати доступ до інтернет-ресурсів і мережевих видань, через які поширюються відомості, "спрямовані на пропаганду екстремістської діяльності або містять заклики до такої діяльності або шкоди національним інтересам".

Незалежно від часу створення ЗМІ, їхніми засновниками не можуть виступати іноземні юридичні особи, іноземні громадяни та особи без громадянства, а також юридичні особи з іноземною участю. За "поширення відомості, що не відповідають дійсності або умисне протиправне діяння в процесі професійної діяльності" журналіста ЗМІ можуть позбавити акредитації.

Закріплюється можливість обмеження доступу до копії інтернет-ресурсу, доступ до якого раніше був обмежений.

Другим законом, який підписав Лукашенко, вводиться заборона на висвітлення в режимі реального часу масових заходів, що відбуваються з порушенням встановленого порядку, з метою їх популяризації або пропаганди. Усі масові заходи повинні проводитися виключно на підставі дозволу місцевих органів. Також скасовується повідомний порядок масових заходів.

Місцеві органи влади та органи внутрішніх справ наділяються правом припиняти роботу інфраструктури (торгових об'єктів, об'єктів громадського харчування, транспорту, ярмарків, організацій усіх форм власності) в місцях проведення масових заходів і за маршрутами прямування їх учасників. Також державою можуть бути вжиті заходи щодо обмеження функціонування мереж електрозв'язку.

Закони набудуть чинності через місяць після його офіційного опублікування.

Нагадаємо:

  • 23 травня у Білорусі через інформацію про бомбу посадили літак Афіни-Вільнюс компанії Ryanair, на борту якого перебував опозиційний білоруський журналіст, засновник Telegram-каналу NEXTA і блогер Роман Протасевич. Медійника затримали, йому загрожує смертна кара. 
  • За даними ЗМІ, Олександр Лукашенко особисто віддавав наказ про посадку літака. Для цього навіть було піднято військовий винищувач МіГ-29. Повітряне судно розвернули до Мінська, коли воно було майже на кордоні з Литвою.
  • Тим часом член президії Координаційної ради білоруської опозиції та ексміністр культури Павло Латушко заявив, що Білорусь погрожувала збити літак Ryanair, якщо пілот не виконає екстрену посадку в Мінську. 

Затримання Протасевича: що чекає на активіста та як реагує світ

Затримання Протасевича: що чекає на активіста та як реагує світ
Наступна публікація