Загороднюк розповів, коли очікується приєднання України до програми розширеного партнерства з НАТО

Дата публікації
Перегляди
2263
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Загороднюк розповів, коли очікується приєднання України до програми розширеного партнерства з НАТО

Фото: Getty Images

Він наголосив, що це матиме низку переваг для України.

Приєднання України до програми Партнерства розширених можливостей ((Enhanced Opportunity Plan) з НАТО очікують у жовтні.

Про це розповів міністр оборони України Андрій Загороднюк, передає журналіст ТСН.

Урядовець підтвердив, що у партнерів України є розуміння, що це більш зручна платформа для надання допомоги.

"Так, є розуміння, саме з цих причин ми це робимо. Це для нас буде великий крок. Вони це так саме розуміють і саме з цих причин підтримують. Там, в EOP (Enhanced Opportunity Plan) є низка переваг для нас", - наголосив міністр.

Проміжні підсумки роботи в Брюсселі за сьогодні. Другий день візиту. Під час спеціально організованого нашими...

Опубліковано Андрій Загороднюк Четвер, 13 лютого 2020 р.

Нагадаємо, у січні офіційний Київ звернувся до НАТО з проханням розглянути його заявку на приєднання до Програми розширених можливостей Альянсу

"Є деякі держави-члени, які все ще розглядають питання, чи потрібно Україні дати цей статус, але керуються вони політичними чинниками, бо в принципі Україна відповідає всім критеріям, необхідним для участі у програмі", - розповів віцепрем'єр України з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

Програму розширених можливостей НАТО запустило у 2014 році та долучило до неї п'ять країн: Швецію, Фінляндію, Австралію, Грузію та Йорданію. Програма покликана допомогти учасникам збільшити оперативну сумісність своїх військ з силами НАТО.

Як пояснюють у НАТО, EOP передбачає такі розширені можливості для співробітництва, як регулярні політичні консультації з питань безпеки, зокрема на рівні міністрів; розширений доступ до програм та навчань; більший обмін інформацією; тісніша взаємодія під час кризових періодів та підготовки операцій.

Водночас Міністерство оборони та Міністерство закордонних справ України вважають неефективною ідею переподання заявки на отримання Плану дій щодо членства в НАТО.

Дводенна зустріч міністрів оборони країн-членів НАТО стартує у Брюсселі

Дводенна зустріч міністрів оборони країн-членів НАТО стартує у Брюсселі

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2263
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація