Загроза для свободи слова: у ВР можуть обговорити законопроекти про протидію загрозам нацбезпеці

Законопроект був внесений нардепами з комітету нацбезпеки і оборони.

До включення до порядку денного парламенту 13 липня стоїть законопроект щодо протидії загрозам нацбезпеці в інформаційній сфері.

Про це інформує нардеп Ольга Червакова на сторінці в Facebook.

Законопроект внесений нардепами з комітету нацбезпеки і оборони Іваном Вінником, Дмитром Тимчуком і Тетяною Чорновіл. Згідно з проектом закону, загрозами нацбезпеці в інформаційній сфері, зокрема пропонується вважати "здійснення впливу на прийняття рішень чи вчинення або невчинення дій органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів, обєднаннями громадян, юридичними особами". Пропонується пропонують вважати це складовою частиною "технологічного тероризму". СБУ надається право без рішення суду за допомогою провайдера блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу. Підставою для цього може бути рішення прокурора, слідчого, узгодженого з прокурором, або рішення РНБО.

Завтра в парламенті буде вчинено нову спробу наступу на свободу слова. Для включення до порядку денного стоїть законопр...

Опубліковано Olga Chervakova 12 липня 2017 р.

За словами Червакової, всі інформаційні ресурси, які висвітлюють ці події, стануть кандидатами на закриття.

ВідеоХакери тимчасово паралізували сайт Міністерства освіти відвертими фото невідомої білявки

Також в четвер у Верховній Раді буде узгоджуватися в цілому законопроект про кібербезпеку. Так, в перехідних положеннях вносяться зміни до Закону "Про інформацію" - пропонується запровадити нове поняття - "технологічна інформація". Це інформація про всі технологічні процеси в будь-яких галузях господарства, а також - інформація про процеси, що негативно впливають на стан здоров'я та безпеку людей, стану навколишнього природного середовища, економічної, політичної, соціальної стабільності суспільних відносин або провадження суб'єктами господарювання діяльності.

Нагадаємо, 27 червня Україну вразила масштабна хакерська атака. Про вірус Petya.А близько 14:00 повідомили банки, державні та комерційні підприємства.

1 липня Служба безпеки України заявила про те, що їй вдалося встановити причетність спецслужб РФ до атаки вірусу-здирника Petya.A. У "Держдумі РФ" таку заяву назвали "фейком". Головною метою масштабної кібератаки вірусом Petya.A СБУ називає дестабілізацію ситуації в Україні.

Тим часом поліція вилучила сервери компанії M.E.Doc за розслідування кібератаки.

Залиште свій коментар