Захист Януковича не відповів на пропозицію щодо допиту у режимі відеоконференції – ГПУ

У ГПУ дізналися про місцеперебування екс-президента.

Генеральна прокуратура України запропонувала допитати колишнього президента Віктора Януковича у режимі відеоконференції і надіслала листа з цією пропозицією захиснику екс-лідера України.

Про це йдеться у відповіді ГПУ на запит Радіо Свобода.

У відомстві зазначили, що пропонували Януковичу з'явитися до будь-якого посольства України за кордоном і там відповісти на запитання слідчих у режимі відеоконференції або ж надати пояснення з приводу підозри через свого захисника.

У Генпрокуратурі зазначили, що не отримали відповіді на свою пропозицію.

Окрім того, у ГПУ зазначили, що від адвокатів дізналися про місцеперебування Януковича – він мешкає у Ростові-на-Дону. Слідчі направляли офіційне звернення до російської влади із проханням підтвердити цю інформацію та затримати екс-президента для екстрадиції в Україну.

У відомстві кажуть, що Росія відмовила у зв'язку з "політичними мотивами звернення". Інші клопотання ГПУ російською владою ще не розглянуті.

ВідеоЯк Україна власноруч дає шанс Януковичу залишитись непокараним

Нагадаємо, Янукович підозрюється в одержанні хабара у 26 мільйонів гривень, які він отримав у період 2011-2012 років. Вказану суму екс-президент отримав під виглядом авторської винагороди за видані та написані ним у майбутньому книги.

11 серпня, об 11:00 на Януковича чекали у ГПУ для проведення слідчих та процесуальних дій. Офіційний виклик політика-утікача був опублікований в газеті "Урядовий кур'єр" 6 серпня. Адвокат Віталій Сердюк повідомив, що захист Януковича оскаржив рішення ГПУ про заочне досудове розслідування. Янукович на допит не з'явився. 

Екс-президента мають допитати у справі про розтрати державних 200 млн гривень. Якщо підозрюваний проігнорує запрошення на допит, суд буде розглядати справу без його участі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: