Захист Януковича заявляє про припинення заочного розслідування щодо президента-втікача

Дата публікації
Захист Януковича заявляє про припинення заочного розслідування щодо президента-втікача

Віктор Янукович / Reuters

Захисник заявляє, що у ГПУ немає жодних підстав застосовувати процедуру спеціального розслідування.

Заочне розслідування щодо Віктора Януковича було припинено відповідно до Кримінального процесуального кодексу України. Про це повідомив адвокат  Віталій Сердюк, який представляє інтереси президента-втікача.

Він заявляє, що підстави для заочного досудового розслідування "перестали існувати", тож відтепер подальше досудове розслідування здійснюється у загальному порядку.

Адвокат стверджує, після отримання Генеральною прокуратурою України від Генеральної прокуратури Російської Федерації офіційного підтвердження адреси проживання Януковича та згоди сприяти у вчиненні всіх необхідних процесуальних дій, у ГПУ нібито немає жодних підстав застосовувати щодо втікача процедуру спеціального (заочного) досудового розслідування.

Справу Януковича про державну зраду можуть скерувати до суду

Справу Януковича про державну зраду можуть скерувати до суду
 

Нагадаємо, раніше адвокати Януковича натякнули, що потягнуть ГПУ до суду через відмову допитувати його у Росії. Також захист позбавленого звання президента ініціюватиме припинення розшуку Януковича.

Як повідомлялося, Генпрокуратура РФ заявила про готовність організувати допит екс-президента України Віктора Януковича на території Росії в присутності українських слідчих. 

Раніше Янукович повідомив, що має низку питань до ГПУ щодо відкритої проти нього справи про державну зраду. Янукович заявляє, що належним чином не отримав підозри у держзраді, а тому просить не вважати себе підозрюваним. Про це йдеться в листі екс-президента до Печерського суду від 18 січня. 

Підозру Януковичу оголосив генпрокурор України Юрій Луценко під час відеодопиту колишнього голови держави. Одночасно Луценко заявив, що передасть документи як адвокатам, які були присутні на судовому засіданні, так і передасть належним чином до Ростова. Зазначимо, що головним доказом обвинувачення став лист Януковича до Путіна з проханням надати військову підтримку.

Наступна публікація