Захоплення українських човнів: Порошенко звернувся до керівництва РФ з вимогою

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент закликав до деескалації конфлікту.

Президент України Петро Порошенко закликав російську владу негайно звільнити захоплені українські кораблі та військовослужбовців. Відеозвернення президент розмістив у Мережі.

"Звертаюся до керівництва Російської Федерації з вимогою негайно звільнити українських військовослужбовців, яких в порушення міжнародного права брутально було затримано і доля яких невідома. Україна вимагає терміново їх передати українській стороні разом із кораблями", - заявив президент.

"Закликаю до деескалації ситуації як в Азовському морі, так і по інших напрямках та найшвидшої реакції на це звернення", - наголосив голова держави.

Закликаю до деескалації ситуації як в Азовському морі, так і по іншим напрямках

Звертаюся до керівництва Російської Федерації з вимогою негайно звільнити українських військовослужбовців, яких в порушення міжнародного права брутально було затримано і доля яких невідома. Україна вимагає терміново їх передати українській стороні разом із кораблями. Закликаю до деескалації ситуації як в Азовському морі, так і по інших напрямках та найшвидшої реакції на це звернення.

Опубліковано Петром Порошенком Неділя, 25 листопад 2018 р.

Всі подробиці про конфлікт у Керченській протоці дивітсья за посиланням: Захоплення Росією українських човнів. Текстовий онлайн.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому поранивши щонайменше шістьох українських моряків.

Через напад російського флоту президент України Петро Порошенко терміново скликав військовий кабінет, а Україна ініціювала позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

ВідеоУ Керченський порт доправили захоплені українські судна

Українські судна - буксир "Яни Капу", катери "Бердянськ" і "Нікополь" доставлені в порт Керчі, після захоплення їх у Керченській протоці.  Як повідомило "Інтерфаксу" інформоване джерело, кораблі дісталися своїм ходом у супроводі російських прикордонників.

У Керченський порт доправили захоплені українські судна

На засіданні військового кабінету та РНБО вирішили запровадити в Україні воєнний стан на два місяці. Остаточне рішення має ухвалити Верховна Рада, яка планує зібратися о 16:00 понеділка, 26 листопада.

Президент України Петро Порошенко уже заявив, що запровадження воєнного стану не є оголошенням війни, не передбачатиме мобілізації чи обмеження конституційних прав та свобод.

Залиште свій коментар

Вибір редакції