Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Осуд Росії, МН17 і звільнення політв'язнів: що не сподобається Кремлю в підсумковій заяві 20-го саміту ЄС-Україна

Європейці ще раз чітко вказали на підтримку України та засудили агресивні та протизаконні дії Росії.

Євросоюз підтверджує відданість ідеї політичної асоціації та економічної інтеграції з Україною, а також наголошує на непорушності кордонів держави. Про це йдеться у спільній заяві президента Європейської Ради Дональда Туска, президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера і президента України Петра Порошенка за підсумками 20-го саміту ЄС-Україна, котрий відбувся у Брюсселі.

Учасники саміту різко засудили явне порушення суверенітету та територіальної цілісності України внаслідок агресії російських збройних сил, що триває від лютого 2014 року. "Ми продовжуємо засуджувати незаконну анексію Криму та Севастополя з боку Російської Федерації; засуджуємо проведення російських виборів на незаконно анексованому півострові та погіршення ситуації з правами людини на цій території. Ми також засуджуємо побудову мосту через Керченську протоку без згоди України, а також подальшу мілітаризацію півострова та Чорного і Азовського морів. Ми рішуче налаштовані повною мірою дотримуватися своєї політики невизнання, зокрема за допомогою накладання обмежувальних заходів. Ми закликали Росію відкрити доступ міжнародним організаціям та правозахисникам до територій, які сьогодні не контролюються українською владою, зокрема на Кримському півострові, і шанувати принципи міжнародного гуманітарного права", - сказано в заяві.

ВідеоУ Брюсселі розпочався 20-й саміт Україна-ЄС

До бельгійської столиці на зустріч вирушив президент Петро Порошенко. Євросоюз представлятиме голова Ради ЄС Дональд Туск та очільник Європейської комісії Жан-Клод Юнкер. За результатами саміту планують ухвалити спільну декларацію. 

У Брюсселі розпочався 20-й саміт Україна-ЄС

Її автори закликали "до негайного звільнення всіх незаконно утримуваних та ув’язнених українських громадян на кримському півострові та в Росії (зокрема, кримськотатарських активістів), а також Олега Сенцова, Володимира Балуха, Олександра Кольченка, Станіслава Клиха, Олександра Шумкова, Романа Сущенка". Також було засуджено "продовження насильницьких дій у деяких районах Донецької та Луганської областей, той величезний тягар, які вони несуть для мирного населення та плачевні наслідки для прав людини". "Ми знову наголосили на нашій повній підтримці зусиль Нормандського формату, ОБСЄ та Тристоронньої контактної групи, націлених на стале та мирне вирішення цього конфлікту за допомогою повного виконання Мінських угод усіма сторонами. Ми також наголосили на відповідальності, що її в цьому контексті несе Російська Федерація", - зазначено в документі.

Фотогалерея "Подивіться уважно в їхні обличчя". Перед самітом G20 вивісили білборди з українськими бійцями (4 фото)

На саміті йшлося про потребу доступу місії ОБСЄ до всієї української території, котру захопили терористичні групи за підтримки Кремля, а також про створення національного центру розмінування, котрий би забезпечував цей процес. "ЄС оголосив, що надаватиме подальшу допомогу: 16 мільйонів євро на роботу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та близько 4 мільйонів євро для зміцнення стійкості громад, що перебувають у зоні конфлікту, та для реінтеграції ветеранів конфлікту. Нещодавно ЄС знову продовжив свої економічні санкції проти Росії, тривалість яких залишається чітко прив’язаною до повного виконання Мінських угод", - зазначено в документі.

Крім того, Євросоюз виголосив свою готовність долучитися до відбудови Донбасу, коли ситуація це дозволить. Водночас всі відповідальні за злочини особи мають бути покарані. "Ми згадали трагічне збиття рейсу МН17, ушанували пам’ять жертв, виголосили сподівання щодо ефективного притягнення до відповідальності усіх причетних до цієї трагедії, а також закликали Російську Федерацію визнати свою відповідальність та повністю співпрацювати з усіма спробами встановити тих, хто відповідальний за цю трагедію", - йдеться в заяві.

Також у тексті нагадується про фінансову підтримку Євросоюзом реформаторських зусиль України та нагадали про її залежність від прогресу у здійсненні реформ, особливо у сфері боротьби проти корупції.

Залиште свій коментар

Вибір редакції