"Закон про землю буде ухвалювати вся Рада". Разумков вишпетив нардепів через блокування президії парламенту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Голова парламенту закликав депутатів "залишатися людьми".

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков посварив народних депутатів через бійки, штовханину та блокування президії парламенту.

Про це він заявив з трибуни парламенту, оскільки депутати "Батьківщини" на чолі з лідеркою Юлією Тимошенко зайняли місця керівництва ВР.

"Демократія - це коли ви поважаєте права інших. Так само і, мабуть, мої. Я думаю, що в цьому залі не знайдеться великої кількості людей, які скажуть, що я до них ставлюся зневажливо. Я розумію, що політика завжди була в українському суспільстві, є і буде, так само як і демократія. Однак демократія - це коли ваші права закінчуються там, де починаються права іншого. Я розумію, що сьогодні нас багато хто штовхає на те, щоб у Верховній Раді знову була бійка, кров, і щоб не лише у Верховній Раді. Якщо ми говоримо про те, що ми про щось домовляємось, і це дійсно цінно, коли всі фракції сідають за стіл і домовляються, і досягають консенсусу. Коли ми домовляємось про те, що в нас буде засідання до 8-ї години вечора, тому що ми витратили деякий час для того, щоб узгодити спільну позицію, то, мабуть, це треба робити. Коли ми домовляємося про те, що ніхто не буде блокувати президію і дасть керівництву Верховної Ради за регламентом іти по вирішенню питань порядку денного, то треба робити саме так", - наголосив він.

Разумков запевнив, що є люди, які сподівалися на порушення регламенту і що розгляд законопроєктів відбудеться "як комусь буде зручно".

"Ні, ми пішли за законом. Пройшов комітет, підготував правки, надав їх у залі. Зала мала можливість їх вивчити. Зараз зала має право вирішити. Не має права вирішувати Разумков, Стефанчук, Корнієнко, Геращенко, Герасимов, Порошенко, Рабінович, Бойко, Рахманін, Батенко або хтось інший, кого я не назвав. Рішення будуть ухвалюватися більшістю. Подобається це мені, не подобається, подобається це вам чи не подобається, однак саме така демократія. Якщо ми говоримо про парламентаризм, то в ньому він і є. Земля - так само закон, який ми будемо ухвалювати або не будемо ухвалювати. Однак рішення буде ухвалювати вся Верховна Рада, не лише більшість, меншість", - додав він.

Відео Як Разумков відчитав депутатів після бійок у Раді

6 лютого у Верховній Раді після низки сутичок та кількох перерв народні депутати взялася за розгляд законопроекту про ринок землі у другому читанні. Голова Ради Дмитро Разумков у своєму виступі за трибуною закликав депутатів дотримуватися домовленостей і Регламенту. За його словами, сьогодні ”багато хто” штовхає депутатів на те, аби в парламенті ”знову була бійка і кров”.

Як Разумков відчитав депутатів після бійок у Раді

Водночас голова ВР зазначив, що розуміє бажання політичного піару.

"Я теж прийшов із цього ринку, я розумію, що таке піар, однак думаю, що піар не повинен бути вищим, ніж державницька позиція. В кожного вона своя. Хтось підтримує ринок землі, хтось проти, однак давайте поважати одне одного, давайте поважати домовленості. Я думаю, що ніхто не скаже, що ми порушуємо їх. Ми дотримуємось і донині майже завжди ми знаходили спільну мову і виконували обіцянки, які були досягнуті. Сьогодні пішло не так. Добре, що хоч людей на вулиці не штовхаємо одне на одного, щоб заробити собі деякі бали на чиємусь здоров’ї. Давайте залишатися людьми. Рішення в демократичній державі повинен ухвалювати парламент, а не одна фракція, друга фракція, той депутат, інший депутат, кому як зручно сьогодні", - сказав Разумков.

Тим часом за його спиною нардепи, які захопили президію, почали скандувати: "Референдум!".

"Ви можете не голосувати, це ваше право. Я вас не можу змусити і не буду цього робити. Кожен народний депутат самостійно ухвалюватиме рішення - підтримати або виступити проти. Не парламентаризм - займати місце іншого, якщо воно не ваше сьогодні ", - заявив голова Верховної Ради, натякаючи на блокування роботи керівництва парламенту.

Після цього Разумков передав слово першому заступнику голови ВР Руслану Стефанчуку для ведення засідання Ради.

Плейлист 21 відео Верховна Рада: діяльність депутатів IХ скликання

Чотириста народних депутатів впроваджують нові законопроєкти. Актуальне про зміни та реформи у стінах законодавчого органу держави.

Верховна Рада: діяльність депутатів IХ скликання

Нагадаємо, парламент має намір сьогодні, 6 лютого, розглянути у другому читанні законопроєкт, що відкриє ринок землі. За словами лідера франкції "Слуга народу" Давида Арахамії, парламент готовий працювати і вночі задля ухвалення закону. "Хочемо проголосувати за голосування до вичерпання питання (закону щодо запровадження ринку сільськогосподарської землі в Україні - ред.). Це означає, що, фактично, скільки ми зможемо витерпіти, стільки і будемо сидіти… Будемо працювати всю ніч. Повинен цей парламент хоч одну ніч попрацювати, правильно?", - сказав політик.

Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від "Слуги народу" та 13 позафракційних. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю - громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції