Закон рівних можливостей. Порошенко у Стразбурзі прокоментував скандал з освітньою реформою в України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Одна зі статтей документа зачепила українських сусідів, які вбачають наступ на культурні парва нацменшин.

Президент України Петро Порошенко наголосив, що у Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, яку було ухвалено у листопаді 1992 року, йдеться про те, що усі зобов’язання перед нацменшинами мають виконуватися без шкоди для викладання офіційної мови держави.

Про це глава держави сказав під час виступу на пленарному засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі, передає УНІАН.

«Ухвалений закон став не лише вагомою частиною освітньої реформи, а й законом рівних можливостей для усіх учасників освітнього процесу. І особливо наголошую: рівних можливостей для усіх учнів! Незалежно від їхнього походження, місця проживання чи національності», - наголосив Порошенко.

Він назвав неприпустимою ситуацію, коли діти, які належать до національних меншин в Україні, не мають належних знань української мови для подальшого навчання в університетах, розбудови кар’єри, самореалізації в Україні.

«Закон виправляє цю ситуацію. Верховна Рада України пішла на те, щоб посилити вивчення української мови на етапі дошкільної та початкової освіти з тим, аби згодом перейти на навчання державною мовою. При цьому не полишаючи вивчення рідної мови в необхідних обсягах», - пояснив президент.

«У Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, яку було ухвалено тут, у Страсбурзі, у листопаді 25 років тому, йдеться про те, що усі зобов’язання перед нацменшинами мають виконуватися «без шкоди для викладання офіційної мови (мов) держави». Впевнений, що положень цієї Хартії мають належно дотримуватись усі, хто її підписав», - сказав Порошенко.

ВідеоЯк Угорщина “підігріває” сепаратизм на Закарпатті

Нагадаємо, 5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу.  Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт вимагатиме введення санкцій проти України, якщо та не відкличе закон про освіту.

Президент Молдови Ігор Додон сподівається, що Україна відмовиться від нового закону про освіту через порушення прав нацменшин. За його словами, новий Закон про освіту призведе до скасування системи освіти на рідній мові для етнокультурних меншин в Україні.

Згодом у Росії цей закон назвали "актом насильницької українізації, який грубо суперечить ратифікованій Україною Європейській хартії регіональних мов або мов меншин". "Держдума" РФ підготувала заяву стосовно українського закону про освіту, в якому засудила ухвалення Верховною Радою документу. У МЗС РФ наголосили, що документ обмежує інтереси мільйонів російськомовних жителів України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції