Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Закони про Донбас, держбюджет і кадрові призначення. Що Рада ухвалюватиме "під ялинку"

Законопроект про окуповані території має понад 600 правок.

До Нового року нардепи працюватимуть у режимі пленарних засідань ще два тижні 5-8 та 19-22 грудня. Основний закон, які повинні ухвалити, - про державний бюджет на 2018 рік.

Про плани Верховної Ради розповів її голова Андрій Парубій, передає "Інтерфакс-Україна".

5 грудня

Хочуть розглянути в другому читанні законопроект щодо Донбасу - про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету над тимчасово окупованими територіями України (№7163).

"На вівторок ми маємо величезну кількість пропозицій, хочу нагадати - це закон про деокупацію ..., за яким комітет уже ухвалив рішення", - сказав Парубій.

Цей законопроект має понад 600 правок.

Також спікер парламенту припустив, що нардепи розпочнуть розгляд президентського законопроекту про дипломатичну службу, якщо до того часу буде рішення профільного комітету.  Документ уже ухвалили у першому читанні.

7 грудня

"Ми в цьому році маємо дуже амбітну мету, яку погодили з урядом - щоб не відкладати прийняття бюджету на останні пленарні дні, щоб ми змогли перейти до розгляду бюджету в другому читанні вже на наступному пленарному тижні", - сказав Парубій.

Він припустив, що в четвер, 7 грудня, Верховна Рада розгляне зміни до Бюджетного та Податкового кодексів і перейде до розгляду держбюджету-2018 у другому читанні.

"Я не впевнений, чи вдасться це розглянути протягом одного робочого дня, але ми робимо все можливе, щоб це не було о четвертій-п'ятій ранку, як це стало традиційним в українському парламенті, щоб це не відбулося в останні дні року ", - зазначив Парубій.

Кадрові рішення

Верховна Рада на останньому пленарному тижні поточного року (19-22 грудня) ухвалить рішення щодо кадрових питань.

"Я дуже розраховую, що ми зможемо в останній пленарний тиждень цього року вийти на ряд кадрових питань. Я не буду позначати, яких саме", - сказав спікер парламенту.

Нині вакантними залишаються посади голови правління Національного банку України, членів Центральної виборчої комісії, Рахункової палати. Також у планах – обрання омбудсмена.

"Це цілий набір кадрових боргів Верховної Ради, які ми повинні були б вирішити відповідно до законодавства. Я не хочу наперед давати обіцянки і давати прогнози. Тому що це справа невдячна. Результат значною мірою залежить від того, наскільки вдасться знайти компроміс між фракціями і знайти пропозицію, яка змогла б усіх об'єднати ", - пояснив Парубій.

Він зауважив, що кадрові питання для парламенту - найскладніші.

Залиште свій коментар

Вибір редакції