Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Законопроект про імпічмент президенту готувався для Садового – Сироїд

Перед цим Рада має зняти недоторканність з депутатів, вважає представниця "Самопомочі".

Закон "Про президента", який передбачає обмеження повноважень та процедуру імпічменту глави держави, готувався для лідера ВО "Самопоміч" та колишнього кандидата у президенти Андрія Садового.

Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" заявила депутатка від "Самопомочі" та авторка законопроекту Оксана Сироїд.

"Той законопроект, який підготувала "Самопоміч", готувався для кандидата у президенти Андрія Садового. Для того, щоб можна було почати з чистого і чесного листка. З іншого боку, я знаю, про що кажуть люди, що до парламенту сьогодні немає довіри. І тому, якщо парламент цього скликання хоче ухвалити закон "Про президента", він спочатку має схвалити закон про зняття недоторканності і закон про вибори на пропорційній основі з відкритими списками, що найважливіше", – сказала вона.

За словами Сироїд, "Самопоміч" двічі готувала і реєструвала законопроект про зняття недоторканності з депутатів, але його знімали з розгляду. Депутатка зазначила, що законопроект передбачає можливість проведення слідчих дій проти парламентарів в межах чинної Конституції.

Як повідомлялося раніше, фракція  "Самопоміч" підготувала законопроект "Про Президента України", в якому хочуть чітко врегулювати повноваження глави держави та включити частину про імпічмент. Основне, на чому наголошували самі ініціатори, це обмеження права президента призначати людей на низку посад. Зокрема, в проекті закону пропонують забрати у глави держави право призначати директора НАБУ і голову Держбюро розслідувань та "передати їх" прем'єру, а призначення голови СБУ, за яке відповідає президент – пропонують віддати Верховній Раді. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції