Законопроєкт про реформу містобудування планують ухвалити до кінця року

Законопроєкт про реформу містобудування планують ухвалити до кінця року

Фото: УНІАН

Держава є найбільшим замовником інфраструктури, зокрема дорожньої.

Законопроєкт №5655, який має на меті підвищення прозорості у сфері  містобудування, планується ухвалити у другому читанні до кінця цього року. 

26 жовтня законопроєкт було розглянуто на пресконференції за участі представників декількох міністерств.

За словами однієї з авторок законопроєкту, народної депутатки Олени Шуляк, корупційний складник на будівельному ринку щороку сягає біля 3 млрд грн. 

"Для того, щоб місцеве самоврядування могло впливати на нечесних забудовників, ми впроваджуємо для них можливість заходити на такі майданчики і, навіть, зносити незаконні забудови без суду", - розповіла Шуляк.

Нардепи наголосили на тому, що до другого читання у проєкті будуть виправлені недоліки, на які раніше вказали у НАЗК. 

"Загалом, документ враховує вимоги антикорупційної стратегії. Водночас неточності, які можуть потенційно нести корупційну складову, будуть виправлені до другого читання. До роботи будуть підключені представники НАЗК та нашого антикорупційного комітету", - пообіцяла заступниця голови комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Олена Мошенець.

Держава є найбільшим замовником інфраструктури, зокрема дорожньої, повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм. Саме тому важливо, щоб замовлення були прозорими, а результат - якісним.

"Є ексколеги, які виступають проти законопроекту 5655, але цей документ має дуже велику підтримку. Знаємо, що всі неточності будуть виправлені, тому підтримуємо авторів і хочемо нарешті працювати за новими правилами", - підкреслив він.

Учасники заходу зазначили, що низка пунктів, які пропонуються у законопроєкті, зокрема цифровізація, допоможуть подолати корупцію у будівництві. Так, одним  кроків для реформування містобудівної сфери стало знищення монополії Державної архітектурно-будівельної інспекції. Натомість на ринку будуть працювати через Єдину державну електронну систему.

"Фактично, коли ми автоматизуємо кожен крок, місця для корупції не залишиться", - заявив заступник міністра юстиції Сергій Орлов.

Нагадаємо, законопроєкт №5655 разом із законопроєктами №5656 та №5877 є основою реформи містобудування, яка має на меті перевести галузь будівництва у цифровізовану і контрольовану площину. Планується, що проєкт закону буде розглянуто парламентом у другому читанні вже у листопаді-грудні 2021 року.

Дата публікації
Перегляди
1585
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація